Radnice v Havlíčkově Brodě nechce zpátky hojekový klub

10. 9. 2013 11:37
Zastupitelé města v pondělí nevyužili předkupní právo k akciím prvoligového HC Rebel.
Havlíčkobrodská radnice (ilustrační foto). Autor: Město Havlíčkův Brod
Havlíčkobrodská radnice (ilustrační foto). Autor: Město Havlíčkův Brod | Foto: Aktuálně.cz

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská radnice nechce zpět akcie prvoligového hokejového klubu HC Rebel, které před třemi lety prodala firmě ŽSD.

Zastupitelé města v pondělí nevyužili předkupní právo k těmto akciím, a ŽSD je tak může nabídnout jiným zájemcům. Město naopak možná zvýší svůj podíl ve společnosti provozující kulturní dům Ostrov.

Firma ŽSD od města před lety koupila skoro čtyři pětiny akcií hokejového klubu, jednu akcii za korunu. Zpátky mohlo město tento balík 3198 akcií získat za 100 000 korun.

Podle starosty Jana Tecla má ŽSD zájem sehnat investora, který by do klubu přinesl další kapitál. Podle jeho názoru to hokej v Brodě neohrožuje, už i proto, že městu patří zimní stadion a o mládež se stará občanské sdružení.

"Jediné, nad čím město nemá kontrolu, je nejvyšší soutěž mužů, ale ani tam nepředpokládám, že by mohlo dojít k jakýmkoliv změnám," řekl starosta.

Město naopak zvažuje posílení ve společnosti provozující kulturní dům Ostrov, v níž je menšinovým vlastníkem. Má šanci koupit za pět milionů korun další obchodní podíl, který by zvedl jeho hlasovací práva na 50 procent.

Kompetence v rukou jednatele

Radnice ale podíl koupí, jen pokud valná hromada předtím odebere jednateli pravomoc rozhodovat o nakládání s nemovitým majetkem.

"Skoro všechny kompetence jsou teď svěřeny do rukou jednatele," vysvětlil Tecl. Podle něj nemá smysl koupit akcie a nemít vliv na řízení společnosti.

Ve společenském sále kulturního domu, který patří mezi největší svého druhu v kraji, se mimo jiné koná populární Podzimní knižní veletrh.

V provozující společnosti jsou teď kromě města společníky odbory. Jedním je Odborový svaz pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu se sídlem v Praze, který chce podíl prodat, druhým podniková odborová organizace tohoto svazu z Havlíčkova Brodu.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy