Radnice v Havlíčkově Brodě nechce zpátky hojekový klub

10. 9. 2013 11:37
Zastupitelé města v pondělí nevyužili předkupní právo k akciím prvoligového HC Rebel.
Havlíčkobrodská radnice (ilustrační foto). Autor: Město Havlíčkův Brod
Havlíčkobrodská radnice (ilustrační foto). Autor: Město Havlíčkův Brod | Foto: Aktuálně.cz

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská radnice nechce zpět akcie prvoligového hokejového klubu HC Rebel, které před třemi lety prodala firmě ŽSD.

Zastupitelé města v pondělí nevyužili předkupní právo k těmto akciím, a ŽSD je tak může nabídnout jiným zájemcům. Město naopak možná zvýší svůj podíl ve společnosti provozující kulturní dům Ostrov.

Firma ŽSD od města před lety koupila skoro čtyři pětiny akcií hokejového klubu, jednu akcii za korunu. Zpátky mohlo město tento balík 3198 akcií získat za 100 000 korun.

Podle starosty Jana Tecla má ŽSD zájem sehnat investora, který by do klubu přinesl další kapitál. Podle jeho názoru to hokej v Brodě neohrožuje, už i proto, že městu patří zimní stadion a o mládež se stará občanské sdružení.

"Jediné, nad čím město nemá kontrolu, je nejvyšší soutěž mužů, ale ani tam nepředpokládám, že by mohlo dojít k jakýmkoliv změnám," řekl starosta.

Město naopak zvažuje posílení ve společnosti provozující kulturní dům Ostrov, v níž je menšinovým vlastníkem. Má šanci koupit za pět milionů korun další obchodní podíl, který by zvedl jeho hlasovací práva na 50 procent.

Kompetence v rukou jednatele

Radnice ale podíl koupí, jen pokud valná hromada předtím odebere jednateli pravomoc rozhodovat o nakládání s nemovitým majetkem.

"Skoro všechny kompetence jsou teď svěřeny do rukou jednatele," vysvětlil Tecl. Podle něj nemá smysl koupit akcie a nemít vliv na řízení společnosti.

Ve společenském sále kulturního domu, který patří mezi největší svého druhu v kraji, se mimo jiné koná populární Podzimní knižní veletrh.

V provozující společnosti jsou teď kromě města společníky odbory. Jedním je Odborový svaz pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu se sídlem v Praze, který chce podíl prodat, druhým podniková odborová organizace tohoto svazu z Havlíčkova Brodu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy