Při příjezdu hasičů byla celá chatka v plamenech. Uvnitř našli také uhynulého psa.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Michal Šafus, Požáry CZ

Jihlava - Jednasedmdesátiletá žena, zřejmě majitelka nemovitosti, zemřela v pondělí večer při požáru chaty ve Vysoké u Jihlavy.

Příčiny a okolnosti vzniku požáru vyšetřují hasiči společně s policisty. K objasnění smrti ženy byla nařízena soudní pitva. Řekl to policejní mluvčí Martin Dušek.

Požár byl hasičům ohlášen v pondělí kolem 19:30. "Po jejich příjezdu byla chata v jihlavské městské části Vysoká kompletně v plamenech," řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Oheň se podařilo lokalizovat po několika desítkách minut. Uvnitř chaty našli hasiči také uhynulého psa. Škoda podle mluvčí předběžně dosáhla vzhledem ke špatnému technickému stavu chaty 10 tisíc korun.

před 4 minutami

Seriál běžkyň v Ruce vyhrála Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru běžkyň na lyžích v Ruce vyhrála norská favoritka Therese Johaugová. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na 22. místo.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Další české lyžařky na bodované umístění nedosáhly, Kateřina Janatová skončila v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

Muži běží stíhačku na 15 km volně od 12:50.

Aktualizováno před 55 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.