Při nočním požáru v Jihlavě se zranilo šest lidí, škoda je asi čtyři miliony

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2018 8:27
Hasiči zasahovali s pěti automobilovými stříkačkami, přetlakovými ventilátory a víc než 40 metrů dlouhým žebříkem. Příčinu požáru zjišťují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pražský hasičský záchranný sbor

Jihlava - Asi čtyřmilionovou škodu způsobil požár jednoho z bytů v jihlavském sídlišti Na Dolech. Hořet hačalo krátce před středeční půlnocí. Hasiči museli z domu evakuovat 35 lidí. Podle vyjádření policie se zranilo šest lidí.

Zdravotnická záchranná služba potvrdila, že do nemocnice převezla tři osoby s lehkým a středně těžkým zraněním. "Všichni se přiotrávili kouřem," řekla Vladislava Filová, ředitelka krajských záchranářů. Evakuovaní se mohli po několika hodinách vrátit domů.

Hasiči a policie dostali oznámení o požáru ve 23:41. Hořet začalo v přízemním bytě, který jeho obyvatelka stačila sama opustit. "Hasiči ji později našli v domě o patro výš. Společně s ní evakuovali dalších 34 osob. Z vyšších pater jsme lidi evakuovali s pomocí masek, menší děti hasiči vynášeli v náruči," řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Hasiči zasahovali s pěti automobilovými stříkačkami, přetlakovými ventilátory a víc než 40 metrů dlouhým žebříkem. Dům byl silně zakouřený. Požár se podařilo zlikvidovat dnes kolem 2:00. Do odvětraných bytů se lidé mohli vrátit. "Velitel zásahu je poučil, že se mohou vrátit, musí ale dál větrat a v případě zdravotních obtíží ihned kontaktovat zdravotníky," řekla Musilová. Příčinu požáru podle ní budou vyšetřovatelé dnes dopoledne zjišťovat.

 

Právě se děje

Další zprávy