Pošťuchování školáků skončilo těžkým zraněním

ČTK ČTK
3. 3. 2011 11:46
Chlapci se propadli plotem do několikametrové hloubky
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Havlíčkův Brod - V areálu základní školy ve Štáflově ulici došlo ve středu k neštěstí. Při potyčce dvou školáků se jeden z nich těžce zranil.

Vše se odehrálo na kamenné terase zakončené drátěným plotem. Místo je ve čtyřmetrové výšce nad úrovní asfaltové cesty, která kolem pozemku školy prochází.

"Chlapci se při potyčce natlačili na plot. Ten pod jejich náporem nevydržel a oba se propadli z terasy dolů na cestu," uvedla havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Škola: Bezpečnostní opatření jsme neporušili

Těžce zraněný chlapec byl letecky převezen do nemocnice v Praze, druhý byl s lehkým poraněním hospitalizován v havlíčkobrodské nemocnici. Okolnosti případu a míru zavinění vyšetřují policisté.

Podle ředitelky školy Veroniky Prchalové byla bezpečnostní opatření školy v pořádku. Plot, kterým se chlapci propadli do několikametrové hloubky, byl zkolaudovaný před rokem a půl.

"Pád byl souhrou nešťastných náhod," řekla Prchalová.

Škola po neštěstí plot provizorně zabezpečila a řeší opravu.

"Stav těžce zraněného chlapce je podle dostupných informací stabilizovaný, doufáme, že všechno dobře dopadne," dodala ředitelka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy