Pošťuchování školáků skončilo těžkým zraněním

ČTK ČTK
3. 3. 2011 11:46
Chlapci se propadli plotem do několikametrové hloubky
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Havlíčkův Brod - V areálu základní školy ve Štáflově ulici došlo ve středu k neštěstí. Při potyčce dvou školáků se jeden z nich těžce zranil.

Vše se odehrálo na kamenné terase zakončené drátěným plotem. Místo je ve čtyřmetrové výšce nad úrovní asfaltové cesty, která kolem pozemku školy prochází.

"Chlapci se při potyčce natlačili na plot. Ten pod jejich náporem nevydržel a oba se propadli z terasy dolů na cestu," uvedla havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Škola: Bezpečnostní opatření jsme neporušili

Těžce zraněný chlapec byl letecky převezen do nemocnice v Praze, druhý byl s lehkým poraněním hospitalizován v havlíčkobrodské nemocnici. Okolnosti případu a míru zavinění vyšetřují policisté.

Podle ředitelky školy Veroniky Prchalové byla bezpečnostní opatření školy v pořádku. Plot, kterým se chlapci propadli do několikametrové hloubky, byl zkolaudovaný před rokem a půl.

"Pád byl souhrou nešťastných náhod," řekla Prchalová.

Škola po neštěstí plot provizorně zabezpečila a řeší opravu.

"Stav těžce zraněného chlapce je podle dostupných informací stabilizovaný, doufáme, že všechno dobře dopadne," dodala ředitelka.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy