Policisté zadrželi v Jihlavě šest fanoušků Sparty

ČTK ČTK
22. 10. 2012 15:04
Fanoušci Sparty prolomili plot, vytrhávali plastové sedačky a poškodili toalety
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eduard Erben

Jihlava - Po nedělním ligovém utkáním mezi fotbalisty Jihlavy a Sparty zadržela policie šest fanoušků pražského celku, kteří ve vyhrazeném sektoru poškozovali oplocení a sedačky.

Zatím nebyli obviněni, policie ale vyhodnocuje pořízené záznamy a zjišťuje, zda nespáchali trestný čin. Řekla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Pokud zjistíme, že spáchali trestný čin, budou obviněni," řekla mluvčí. Čtyři z nich se podle ní ničením zařízení stadionu prokazatelně dopustili přestupku. Tři ze zadržených skončili na jihlavské protialkoholní záchytné stanici.

Na zápas přijelo podle policie zhruba 350 fanoušků Sparty. "Z toho bylo pět desítek radikálních fanoušků, kteří se při utkání dopouštěli protiprávního jednání," uvedla Čírtková.

Příznivci hostů prolomili plot, vytrhávali plastové sedačky a poškodili vnitřní zařízení toalet. Podle mluvčího FC Vysočina Jihlava Miroslava Fukse byla škoda předběžně vyčíslena na 120.000 korun.

Fanoušci Sparty také házeli různé předměty na členy pořadatelské služby a zapalovali dýmovnice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy