Policie prověřuje úmrtí tříletého chlapce na Žďársku

ČTK ČTK
14. 9. 2012 14:39
Případem se policie zabývá od čtvrtečního večera. Dítě zemřelo v Herálci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Herálec - Policie prověřuje okolnosti úmrtí tříletého chlapce na Žďársku.

Případem se zabývá od čtvrtečního večera, sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Dítě zemřelo v Herálci.

"Vzhledem k tomu, že prověřování je na samém počátku, další informace sdělovat nemohu," řekla mluvčí.

V Herálci lidé zatím o tragédii v rodině mnoho neví. Záchranáře údajně přivolal otec, když se ve čtvrtek vrátil domů. "Sanitka houkala o půl šesté," řekla jedna žena bydlící nedaleko.

V obci se podle ČTK množí dohady o tom, že chlapec umřel na zadušení, na němž mohla mít podíl matka.

Podle sousedů se jedná o manžele ve věku přes 30 let, kteří se starali o jedno dítě. Lidé ve vsi je prý moc neznají, protože se přistěhovali teprve minulou zimu. Koupili dům v nové zástavbě.

Domek stojí v udržované zahradě, v oknech rostou muškáty. Podle sousedů byl muž často pryč kvůli práci. "Je to hodná paní, když jsem potřebovala, pomohla mi," řekla jedna z oslovených žen.

Jiným se podle ČTK zdálo, že matka chlapce občas pila. Někteří další mluvili o rozporech mezi manželi.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy