Policie obvinila muže, který napadl prodavačku kladivem

ČTK ČTK
23. 9. 2013 14:57
Obvinění z pokusu o vraždu čelí šestatřicetiletý muž z Jihlavska
Muži hrozí odnětí svobody od 15 do 20 let nebo až výjimečný trest. Je stíhán vazebně.
Muži hrozí odnětí svobody od 15 do 20 let nebo až výjimečný trest. Je stíhán vazebně. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Jihlava - Policisté obvinili z pokusu o vraždu šestatřicetiletého muže z Jihlavska, který loni před Vánocemi napadl kladivem prodavačku v Jihlavě.

Hrozí mu odnětí svobody od 15 do 20 let nebo až výjimečný trest, je stíhán vazebně.

Jeho o 15 let mladší komplic z Jihlavy, který ho z místa činu odvezl, je obviněn z napomáhání k loupeži. U soudu může dostat trest až deset let odnětí svobody. Řekl to kriminalista Pavel Kubiš.

Případ se stal loni 21. prosince krátce před 16:00 v prodejně hraček v Žižkově ulici. Neznámý muž vstoupil do prodejny kolem 15:30, prohlédl si zboží a odešel, aniž něco koupil.

Po chvíli se vrátil. Náhle prodavačku zezadu udeřil kladivem, které měl ukryté pod bundou. Ženu pak srazil na podlahu a brutálně ji tloukl do hlavy. Z prodejny pak ukradl několik tisíc korun a utekl. Žena utrpěla vážná zranění, s nimiž skončila v nemocnici.

Muž, jenž napadl prodavačku, byl zadržen minulý týden ve čtvrtek. V minulosti byl několikrát soudně trestán pro majetkové trestné činy a maření výkonu úředního rozhodnutí. Druhý z obviněných zatím soudně trestán nebyl, je stíhán na svobodě. Oba muži se k činu doznali.

Letos se v Kraji Vysočina stalo devět vražd nebo pokusů o vraždu.

"Od roku 2010 se nám zatím nepodařilo objasnit pouze letošní dubnový nález mrtvého novorozence na břehu rybníka Drátovec u Havlíčkova Brodu," uvedl Kubiš. Po pachateli činu i po ženě, která dítě porodila, kriminalisté stále pátrají.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy