Pes v centru Jihlavy vlál za jedoucím taxíkem. Majitelka přibouchla vodítko do dveří

Domácí Domácí
20. 3. 2019 15:48
Majitelka psa při vystupování z taxíku zabouchla do dveří vozu vodítko, řidič odjel a psa několik set metrů vlekl centrem Jihlavy. "Nebyl to zlý úmysl, šlo o nešťastnou náhodu," řekl pro server iDnes.cz zástupce šéfa jihlavských strážníků Stanislav Maštera s tím, že řidič nemohl vědět, že za sebou táhne psa malé rasy. "Maximálně mohlo řidičovi čidlo indikovat, že nemá dobře zavřené dveře," dodal. Pes nejprve za vozidlem stíhal utíkat, když ale vůz nabral na rychlosti, tak pes za autem doslova "vlál". Za vozidlem se rozběhla majitelka psa i kolemjdoucí. Řidiče se jim podařilo doběhnou až na semaforech. Poté řidič psa předal lidem a odjel. Pes incident přežil, pouze utrpěl otřes a odřeniny.
Video: Městská policie Jihlava
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy