Pes v centru Jihlavy vlál za jedoucím taxíkem. Majitelka přibouchla vodítko do dveří

Domácí Domácí
20. 3. 2019 15:48
Majitelka psa při vystupování z taxíku zabouchla do dveří vozu vodítko, řidič odjel a psa několik set metrů vlekl centrem Jihlavy. "Nebyl to zlý úmysl, šlo o nešťastnou náhodu," řekl pro server iDnes.cz zástupce šéfa jihlavských strážníků Stanislav Maštera s tím, že řidič nemohl vědět, že za sebou táhne psa malé rasy. "Maximálně mohlo řidičovi čidlo indikovat, že nemá dobře zavřené dveře," dodal. Pes nejprve za vozidlem stíhal utíkat, když ale vůz nabral na rychlosti, tak pes za autem doslova "vlál". Za vozidlem se rozběhla majitelka psa i kolemjdoucí. Řidiče se jim podařilo doběhnou až na semaforech. Poté řidič psa předal lidem a odjel. Pes incident přežil, pouze utrpěl otřes a odřeniny.
Video: Městská policie Jihlava
 

Právě se děje

před 20 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy