Opilý muž postřelil číšníka, hrozí mu až 20 let vězení

ČTK ČTK
21. 5. 2013 13:07
Číšník ho kvůli opilosti vykázal z restaurace, muž se vrátil s pistolí
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Jihlava - Policie obvinila jednapadesátiletého muže z Pelhřimova z pokusu o vraždu číšníka v místní restauraci. Čin se stal v pondělí krátce před 17:00.

Muži hrozí trest odnětí svobody na 12 až 20 let. Státní zástupce dostal od policie podnět k vypracování návrhu na jeho vzetí do vazby.

"Po předchozí hádce, kdy ho číšník kvůli silné podnapilosti vykázal z restaurace, si muž odešel zřejmě domů pro nelegálně drženou pistoli ráže 7,65 milimetru a nejméně dvakrát na číšníka vystřelil. Způsobil mu tím poranění břicha, obličeje a prstu na ruce," uvedl kriminalista Pavel Kubiš.

Číšník byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice v Českých Budějovicích, kde se podrobil operaci. "Pacient je stabilizovaný, první operace skončila s dobrým výsledkem a podstoupí další operační zákrok. Jeho stav je poměrně solidní," sdělil bez dalších podrobností mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek.

Obviněný muž byl ihned po činu zadržen. "Po vystřízlivění byl vyslechnut jako podezřelý a ke všemu se přiznal. Jako obviněný odmítl k věci vypovídat," dodal Kubiš.

Kromě pokusu o vraždu je muž stíhán také za nedovolené ozbrojování. V minulosti byl dvakrát trestán za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí, ve vězení nebyl.

Letos je to podle Kubiše už sedmý případ v Kraji Vysočina vyšetřovaný jako vražda nebo pokus o vraždu. Kriminalistům se zatím nepodařilo objasnit usmrcení novorozené holčičky, nalezené v dubnu v igelitové tašce u rybníka v Havlíčkově Brodě. Loni kriminalisté vyšetřovali šest případů vraždy nebo pokusu o vraždu, zatímco v roce 2011 jen pět.

 

Právě se děje

Další zprávy