Novorozeně v igelitce zabila matka, policie ji obvinila

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 11. 2013 12:55
Ženě, která mrtvou dceru nechala u rybníka, hrozí až výjimečný trest
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jihlava - Z vraždy novorozence, která se stala v dubnu na Havlíčkobrodsku, policie obvinila matku dítěte.

Žena skončila ve vazbě. Hrozí jí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, nebo až výjimečný trest. Uvedl to kriminalista Pavel Kubiš.

Mrtvou novorozenou holčičku v igelitové tašce našel kolemjdoucí 12. dubna kolem šesté večer.

Taška s tělíčkem ležela blízko lesní cesty u rybníka Drátovec poblíž Havlíčkova Brodu. Tělo bylo uloženo do světle modré igelitové tašky s logem firmy Pompo. Tato taška byla ještě vložena do další igelitové tašky s logem Penny Market.

Pitva prokázala, že dítě se narodilo donošené, živé a životaschopné.

Těhotenství tajila, dítě porodila doma

Kriminalisté zatkli ženu v pátek na základě provedené genetické expertizy. Podle Kubiše obviněná jednadvacetiletá žena, která v minulosti nebyla trestána, těhotenství tajila a k lékaři nechodila. Žena využila svého práva nevypovídat.

Její bývalý přítel, jehož případné otcovství policie prověřuje, kriminalistům potvrdil, že žena porodila doma. "Byl v přesvědčení, že dítě se narodilo mrtvé, pomáhal s odklizením těla," uvedl Kubiš.

Kubiš však dodal, že nebylo potvrzeno, že by se muž nějak podílel na smrti dítěte, ani že by věděl o tom, že žena dítě usmrtila. V případu proto vystupuje jako svědek.

Kriminalisté z Vysočiny spolupracovali v začátcích vyšetřování také s policií v Karlovarském kraji a v Německu kvůli možné souvislosti s tamními případy vražd dvou novorozenců. Souvislost se však nepotvrdila.

Podle náměstka krajského policejního ředitele Pavla Peňáze kriminalisté letos na Vysočině vyšetřovali jedenáct případů vraždy nebo pokusu o vraždu. Všechny byly objasněny.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy