reklama
 
 

Novoměstské Slunohraní chystá v červenci třetí ročník

17. 3. 2012 9:54
Kromě hráčů na smyčcové nástroje se letos na festivalu objeví i flétnisté

Nové Město na Moravě - Třetí ročník letní dílny komorní hudby Novoměstské Slunohraní přiláká začátkem července do Nového Města na Moravě kromě hráčů na smyčcové nástroje letos poprvé také flétnisty. Slunohraní se zúčastní tři desítky převážně amatérských, ale i profesionálních hráčů. Dílna tradičně vyvrcholí společným koncertem hudebníků. ČTK to řekla Vlasta Piskačová z organizačního týmu.

"Cílem dílny je umožnit amatérským hudebníkům převzít praktické zkušenosti od profesionálů," řekla Piskačová. Jádrem lektorského týmu jsou tradičně členové Janáčkova kvarteta, které doplní houslista a dirigent Richard Kružík a flétnistka Kristina Vaculová. Zájemci se mohou do dílny přihlásit do poloviny května.

Od klasické hudby si účastníci dílny pravidelně odpočinou nahlédnutím do jiných hudebních žánrů. "Po folkloru a jazzu v předcházejících ročnících to letos bude exkurze do tajů irské lidové hudby," uvedla Piskačová.

Pravidelnou součástí Slunohraní jsou veřejné koncerty, které podle Piskačové navštěvují stovky lidí. V závěrečném koncertu na nádvoří Horácké galerie vystoupí Janáčkovo kvarteto a Letní orchestr složený ze všech přítomných muzikantů. "Zazní například koncert pro dvoje housle a orchestr Arcangela Corelliho a další známé skladby," dodala Piskačová.

Letní dílna se uskuteční 2. až 7. července.

autor: ČTK | 17. 3. 2012 9:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama