Novoměstské Slunohraní chystá v červenci třetí ročník

ČTK ČTK
17. 3. 2012 9:54
Kromě hráčů na smyčcové nástroje se letos na festivalu objeví i flétnisté
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Kraj Vysočina

Nové Město na Moravě - Třetí ročník letní dílny komorní hudby Novoměstské Slunohraní přiláká začátkem července do Nového Města na Moravě kromě hráčů na smyčcové nástroje letos poprvé také flétnisty. Slunohraní se zúčastní tři desítky převážně amatérských, ale i profesionálních hráčů. Dílna tradičně vyvrcholí společným koncertem hudebníků. ČTK to řekla Vlasta Piskačová z organizačního týmu.

"Cílem dílny je umožnit amatérským hudebníkům převzít praktické zkušenosti od profesionálů," řekla Piskačová. Jádrem lektorského týmu jsou tradičně členové Janáčkova kvarteta, které doplní houslista a dirigent Richard Kružík a flétnistka Kristina Vaculová. Zájemci se mohou do dílny přihlásit do poloviny května.

Od klasické hudby si účastníci dílny pravidelně odpočinou nahlédnutím do jiných hudebních žánrů. "Po folkloru a jazzu v předcházejících ročnících to letos bude exkurze do tajů irské lidové hudby," uvedla Piskačová.

Pravidelnou součástí Slunohraní jsou veřejné koncerty, které podle Piskačové navštěvují stovky lidí. V závěrečném koncertu na nádvoří Horácké galerie vystoupí Janáčkovo kvarteto a Letní orchestr složený ze všech přítomných muzikantů. "Zazní například koncert pro dvoje housle a orchestr Arcangela Corelliho a další známé skladby," dodala Piskačová.

Letní dílna se uskuteční 2. až 7. července.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 29 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy