Havarovaný vláček neměl povolení k provozu, policie vyšetřuje ohrožení z nedbalosti

ČTK ČTK
27. 5. 2019 12:33
Nedělní nehodu podomácku vyrobeného vláčku v Jabloňově na Žďársku vyšetřuje policie. Zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě, která se stala v neděli odpoledne na výstavě historických traktorů, se lehce zranili čtyři děti a dva dospělí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie Moravskoslezského kraje

Vláček tvořily tři vagony zapřažené za traktor. Vláček neměl povolení k provozu. "Takový podomácku vyrobený samohyb neměl v provozu co dělat," řekla v pondělí policejní mluvčí Dana Čírtková.

Traktor řídil šestačtyřicetiletý muž, podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu. Ve vláčku sedělo 15 lidí, poslední vagon se při otáčení vláčku převrátil. Zranění byli podle Čírtkové převezeni do třebíčské nemocnice a po ošetření propuštěni bez nutnosti další hospitalizace.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Tuto událost policie vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Vyšetřování zatím nebylo ukončeno, řekla Čírtková.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy