Havarovaný vláček neměl povolení k provozu, policie vyšetřuje ohrožení z nedbalosti

ČTK ČTK
27. 5. 2019 12:33
Nedělní nehodu podomácku vyrobeného vláčku v Jabloňově na Žďársku vyšetřuje policie. Zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě, která se stala v neděli odpoledne na výstavě historických traktorů, se lehce zranili čtyři děti a dva dospělí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie Moravskoslezského kraje

Vláček tvořily tři vagony zapřažené za traktor. Vláček neměl povolení k provozu. "Takový podomácku vyrobený samohyb neměl v provozu co dělat," řekla v pondělí policejní mluvčí Dana Čírtková.

Traktor řídil šestačtyřicetiletý muž, podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu. Ve vláčku sedělo 15 lidí, poslední vagon se při otáčení vláčku převrátil. Zranění byli podle Čírtkové převezeni do třebíčské nemocnice a po ošetření propuštěni bez nutnosti další hospitalizace.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Tuto událost policie vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Vyšetřování zatím nebylo ukončeno, řekla Čírtková.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy