reklama
 
 

Havarovaný vláček neměl povolení k provozu, policie vyšetřuje ohrožení z nedbalosti

27. 5. 2019 12:33
Nedělní nehodu podomácku vyrobeného vláčku v Jabloňově na Žďársku vyšetřuje policie. Zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě, která se stala v neděli odpoledne na výstavě historických traktorů, se lehce zranili čtyři děti a dva dospělí.

Vláček tvořily tři vagony zapřažené za traktor. Vláček neměl povolení k provozu. "Takový podomácku vyrobený samohyb neměl v provozu co dělat," řekla v pondělí policejní mluvčí Dana Čírtková.

Traktor řídil šestačtyřicetiletý muž, podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu. Ve vláčku sedělo 15 lidí, poslední vagon se při otáčení vláčku převrátil. Zranění byli podle Čírtkové převezeni do třebíčské nemocnice a po ošetření propuštěni bez nutnosti další hospitalizace.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Tuto událost policie vyšetřuje pro podezření z usmrcení z nedbalosti. Vyšetřování zatím nebylo ukončeno, řekla Čírtková.

autor: ČTK | 27. 5. 2019 12:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama