Hejtmanem na Vysočině zůstává Běhounek. Náměstkem bude Pavlík, který zatajil členství v KSČ

ČTK ČTK
25. 10. 2016 9:55
ČSSD, hnutí ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu podepsali koaliční dohodu o společném vládnutí v Kraji Vysočina. Hejtmanem bude potřetí v řadě Jiří Běhounek (ČSSD). Ve volbách vítězná ČSSD bude mít v radě pět mandátů, hnutí ANO dva a dvojblok ODS a koalice Starostové pro Vysočinu po jednom mandátu. Prvním náměstkem hejtmana bude Pavel Franěk z hnutí ANO. Druhým náměstkem bude Vladimír Novotný (ČSSD). Dalšími třemi náměstky budou Josef Pavlík (ANO), Jana Fischerová (ODS) a Pavel Pacal (Starostové pro Vysočinu). Pavlík zatajil své členství v KSČ a přiznal ho až po volbách. "Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců," řekl.
Josef Pavlík.
Josef Pavlík. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 5 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy