Hejtmanem na Vysočině zůstává Běhounek. Náměstkem bude Pavlík, který zatajil členství v KSČ

ČTK ČTK
25. 10. 2016 9:55
ČSSD, hnutí ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu podepsali koaliční dohodu o společném vládnutí v Kraji Vysočina. Hejtmanem bude potřetí v řadě Jiří Běhounek (ČSSD). Ve volbách vítězná ČSSD bude mít v radě pět mandátů, hnutí ANO dva a dvojblok ODS a koalice Starostové pro Vysočinu po jednom mandátu. Prvním náměstkem hejtmana bude Pavel Franěk z hnutí ANO. Druhým náměstkem bude Vladimír Novotný (ČSSD). Dalšími třemi náměstky budou Josef Pavlík (ANO), Jana Fischerová (ODS) a Pavel Pacal (Starostové pro Vysočinu). Pavlík zatajil své členství v KSČ a přiznal ho až po volbách. "Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců," řekl.
Josef Pavlík.
Josef Pavlík. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy