Na Vysočině hrozí ledovka, silničáři museli začít solit

ČTK ČTK
30. 11. 2014 7:49
Podle meteorologů se kvůli nízkým teplotám a mrholení námraza udrží i přes den.
Foto: Reuters

Jihlava - Na Vysočině mrholí a silnice místy namrzají. Silničáři museli v noci na dnešek vyjíždět na více úseků, k ránu solili i hlavní tah číslo 38 od Jihlavy do Želetavy. Namrzající mlhy se vyskytují i na Jindřichohradecku v sousedství Vysočiny.

Slabá ledovka se podle meteorologů může na vozovkách Kraje Vysočina vytvářet i přes den, protože bude mlhavo, místy s mrholením. Teploty mohou klesat i dva stupně pod nulu.

V noci silnice namrzaly jen v některých částech Vysočiny. "Ten problém byl hlavně na jihu od Jihlavy a dále u Velkého Meziříčí na Žďársku," uvedl dispečer. Na Pelhřimovsku a na Havlíčkobrodsku dnes zatím silničáři vyjíždět nemuseli.

V Jihočeském kraji jsou kromě Jindřichohradecka silnice zatím suché a sjízdné bez omezení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy