Srážka vlaku s kamionem u Obrataně si vyžádala 12 zraněných

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 25. 3. 2015 10:11
Policie upřesnila, že při úterní nehodě vlaku a kamionu u Obrataně na Pelhřimovsku bylo zraněno dvanáct lidí místo dříve uváděných jedenácti.
Nehoda vlaku s kamionem.
Nehoda vlaku s kamionem. | Foto: ČTK

Jihlava - Srážka osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu u Obrataně na Pelhřimovsku si v úterý vyžádala dvanáct zraněných. Kromě těžce zraněného strojvedoucího utrpěla těžké zranění také průvodčí vlaku.

Dalších deset lidí z osmnácti cestujících ve vlaku bylo zraněno lehce. Bylo mezi nimi 9 žen a jeden muž. Informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Upřesnila tak původní informace, podle kterých bylo po nehodě zraněných jedenáct lidí.

Strojvedoucí je v českobudějovické nemocnici. Nemocnice v Pelhřimově přijala sedm zraněných. Pět jich bylo ještě v úterý ošetřeno a propuštěno. "Dvě mladší ženy budou ještě několik dnů hospitalizovány," řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Tři zranění skončili v nemocnici v Táboře. "Jeden z nich byl ošetřen ambulantně, dva pacienti - z toho jeden s těžkým zraněním - zůstávají hospitalizováni," potvrdil primář chirurgického oddělení táborské nemocnice Zdeněk Valášek.

Podle dostupných informací je těžce zraněným pacientem vlaková průvodčí.

Signalizace na přejezdu fungovala

Nehoda se stala v úterý krátce po 07:00. Provoz na silnici I/19 mezi Obrataní a Lejčkovem zastavila na 11 hodin, řidiči místo objížděli přes Pacov.

Provoz na trati byl obnoven kolem 18:30. Během dne České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Podle zjištění drážních inspektorů bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti. "Správná činnost světelné signalizace bude ještě ověřena z archivu zabezpečovacího zařízení," uvedl Drápal.

Na vlaku vznikla škoda pět milionů. Škoda na kamionu byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Poškození železniční trati odhadují pracovníci Drážní inspekce zatím na 220 tisíc korun.

Příčina nehody se stále vyšetřuje. Dechová zkouška devětadvacetiletého polského řidiče kamionu, jenž vyvázl z nehody bez zranění, byla podle policejní mluvčí negativní.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Stáj F1 Haas obmění jezdecké složení, Grosjean i Magnussen končí

Stáj formule 1 Haas bude v příští sezoně na startu mistrovství světa se zcela novou dvojicí soutěžních jezdců. V americkém týmu po tomto ročníku skončí Francouz Romain Grosjean i Dán Kevin Magnussen. Kdo je nahradí, to Haas neuvedl, spekuluje se ale mimo jiné o synovi Michaela Schumachera Mickovi z jezdecké akademie Ferrari, které s Haasem úzce spolupracuje.

Ještě před oficiálním oznámením týmu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. "Poslední kapitola je uzavřena, kniha je u konce," napsal čtyřiatřicetiletý Grosjean, který ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu týmu do mistrovství světa v roce 2016. Předtím měl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiových umístění, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem čtvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátý. "Byly to čtyři velkolepé roky, skvělá jízda," uvedl dánský pilot, jenž předtím dva roky působil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezoně oba jezdci získali dohromady jen tři body a patří jim 18. a 19. místo v průběžném pořadí. Do konce šampionátu zbývá šest závodů.

Další zprávy