Srážka vlaku s kamionem u Obrataně si vyžádala 12 zraněných

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 25. 3. 2015 10:11
Policie upřesnila, že při úterní nehodě vlaku a kamionu u Obrataně na Pelhřimovsku bylo zraněno dvanáct lidí místo dříve uváděných jedenácti.
Nehoda vlaku s kamionem.
Nehoda vlaku s kamionem. | Foto: ČTK

Jihlava - Srážka osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu u Obrataně na Pelhřimovsku si v úterý vyžádala dvanáct zraněných. Kromě těžce zraněného strojvedoucího utrpěla těžké zranění také průvodčí vlaku.

Dalších deset lidí z osmnácti cestujících ve vlaku bylo zraněno lehce. Bylo mezi nimi 9 žen a jeden muž. Informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Upřesnila tak původní informace, podle kterých bylo po nehodě zraněných jedenáct lidí.

Strojvedoucí je v českobudějovické nemocnici. Nemocnice v Pelhřimově přijala sedm zraněných. Pět jich bylo ještě v úterý ošetřeno a propuštěno. "Dvě mladší ženy budou ještě několik dnů hospitalizovány," řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Tři zranění skončili v nemocnici v Táboře. "Jeden z nich byl ošetřen ambulantně, dva pacienti - z toho jeden s těžkým zraněním - zůstávají hospitalizováni," potvrdil primář chirurgického oddělení táborské nemocnice Zdeněk Valášek.

Podle dostupných informací je těžce zraněným pacientem vlaková průvodčí.

Signalizace na přejezdu fungovala

Nehoda se stala v úterý krátce po 07:00. Provoz na silnici I/19 mezi Obrataní a Lejčkovem zastavila na 11 hodin, řidiči místo objížděli přes Pacov.

Provoz na trati byl obnoven kolem 18:30. Během dne České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Podle zjištění drážních inspektorů bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti. "Správná činnost světelné signalizace bude ještě ověřena z archivu zabezpečovacího zařízení," uvedl Drápal.

Na vlaku vznikla škoda pět milionů. Škoda na kamionu byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Poškození železniční trati odhadují pracovníci Drážní inspekce zatím na 220 tisíc korun.

Příčina nehody se stále vyšetřuje. Dechová zkouška devětadvacetiletého polského řidiče kamionu, jenž vyvázl z nehody bez zranění, byla podle policejní mluvčí negativní.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 45 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy