Na Pelhřimovsku se na úzkokolejce srazily vlaky. Devět lidí je zraněných, škoda 800 tisíc

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 8. 2016 15:02
Při úterní ranní srážce dvou vlaků na Pelhřimovsku se zranilo devět lidí. Mezi zraněnými jsou i tři děti. Vlaky se srazily na úzkokolejné železniční trati mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní poblíž Chvalkova na Pelhřimovsku. Vlaky při srážce nevykolejily. Škoda na obou soupravách se předběžně odhaduje na 800 tisíc korun. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou strojvedoucích negativní. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je pravděpodobnou příčinou nehody selhání člověka.
Srážka vlaků na úzkokolejné trati.
Srážka vlaků na úzkokolejné trati. | Foto: Drážní inspekce

Jihlava – Při čelní srážce dvou vlaků provozovaných Jindřichohradeckými místními drahami v úterý ráno na Pelhřimovsku utrpělo devět lidí lehké zranění. Jsou mezi nimi tři děti a také oba strojvedoucí a jeden průvodčí. "Záchranáři je převezli do pelhřimovské nemocnice," upřesnila policejní mluvčí Monika Pátková. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou strojvedoucích negativní. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je pravděpodobnou příčinou nehody selhání člověka.

"Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti a veškeré okolnosti události dále prověřují," uvedla Pátková.

Policistům byla nehoda oznámena v 07:36. Vlaky se srazily na úzkokolejné železniční trati mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní poblíž Chvalkova na Pelhřimovsku. V jednom z vlaků bylo zraněno šest cestujících, z toho tři děti, a strojvedoucí. Ve druhém vlaku v době srážky žádní cestující nebyli, zraněni ale byli strojvedoucí a vlakvedoucí. Trať je v současné době uzavřená. "Podle našeho mínění byl systém výhybek v pořádku. Příčinu ale zjišťuje inspekce a policie," řekl Pavel Matlas ze společnosti, která trať provozuje.

Jindřichohradecké místní dráhy se snažily na dráze zajistit náhradní provoz. "Momentálně vozíme lidi vlastními automobily. Sháníme dopravce, který by na trase mohl pasažéry vozit alespoň autobusy," sdělil Matlas.

Podle Drápala vlaky při srážce nevykolejily. Škoda na obou soupravách se předběžně odhaduje na 800 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy