Na Jihlavsku se srazil autobus s nákladním autem, tři lidé utrpěli těžká zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 10. 2018 13:22
U Věžnice na Jihlavsku se v pondělí kolem 9:30 srazil autobus s nákladním autem. Záchranáři na místě ošetřili deset lidí, z toho tři utrpěli těžká zranění.
Na Jihlavsku se srazil autobus s nákladním autem, 10 zraněných | Video: TV NOVA

Věžnice (Jihlavsko) - U Věžnice na Jihlavsku se v pondělí kolem 9:30 srazil na křižovatce mezi obcemi linkový autobus společnosti Icom Transport s polským kamionem. V autobuse bylo deset pasažérů a řidič.

Záchranáři na místě ošetřili deset lidí, zranění tří z nich byla těžká, řidič autobusu je v kritickém stavu. Na místě zasahovali také hasiči a policisté. Policisté nyní dopravu na místě nehody řídí kyvadlově.

Nehoda se stala na křižovatce v katastru obce Řehořov. "Střetl se zde tahač s návěsem a linkový autobus," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Obě vozidla skončila mimo silnici. Autobus značky Setra společnosti Icom Transport se převrátil na bok. Miroslav Bartoška, ředitel autobusové dopravy Icom Transportu řekl, že tři roky starý autobus jel z Brna do Jihlavy. Řídil ho zkušený řidič, který pro společnost pracuje 17 let.

"Dopadl nejhůř ze všech zraněných, při odvozu byl v kritickém stavu. Dle našich informací z místa nehody nedal řidič kamionu přednost, vyjížděl z vedlejší silnice," řekl Bartoška. Křižovatka je rozlišená. Hlavní silnice vede z Jihlavy do Velkého Meziříčí. Na vedlejší silnici směřující z Kamenice do Věžnice je příkazová značka Stop. Odklízecí práce podle policejní mluvčí ještě nezačaly, obě vozidla jsou tedy stále na místě.

Záchranáři ošetřili deset lidí. Byl vyhlášen traumaplán, který počítá s větším příjmem zraněných. Do jihlavské nemocnice bylo převezeno osm lidí. "Sedm mělo lehčí nebo středně těžká zranění, jeden měl těžké zranění," řekla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. V rámci traumaplánu byly z domova do služby povolány také sestřičky urgentního příjmu a lékaři, kteří sloužili v nemocnici.

Další dva těžce zranění byli převezeni do nemocnic v Brně. "Všichni zranění jsou z autobusu, řidič nákladního vozidla zranění neutrpěl," řekla ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová. Záchranáři řešili nehodu jako mimořádnou událost bez individuální identifikace zraněných. Bližší informace ke zraněným včetně jejich věku tedy nejsou k dispozici, řekla Filová na dotaz, zda v autobuse cestovaly děti.

Kvůli špatnému počasí nemohl vzlétnout záchranářský vrtulník, k nehodě tedy vyjely jen sanitky. Na místě bylo několik hasičských jednotek, musely vyprostit šest zraněných. "Poslední jednotka se na základnu vrátila ve 12:40," řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy