Na jihlavské radnici se to bude hemžit paroháči

Domácí Domácí
12. 5. 2011 8:23
V gotickém sále proběhne tradiční chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře
Na radnici opět proběhne tradiční prohlídka trofejí
Na radnici opět proběhne tradiční prohlídka trofejí | Foto: Město Jihlava

Jihlava - V gotickém sále jihlavské radnice proběhne tradiční chovatelská přehlídka trofejí spárkaté zvěře ulovené v roce 2010.

Chovatelská přehlídka začne ve čtvrtek 12. května 2011 ve 13 hodin, potrvá do 16. května 2011.

"Vystaveno bude přes 500 trofejí srnčí, jelení, mufloní, daňčí a černé zvěře. V trofejích srnčí zvěře bude letos k vidění řada velmi zajímavých a neobvyklých parůžků," láká mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Mimo trofejí návštěvníci uvidí výstavu fotografií zvěře, kresby zvěře od žáků základních a mateřských škol v Jihlavě, ukázky preparací zvěře a seznámí se s bohatou činností klubu sokolníků. Mimochodem, sokolnictví bylo v loňském roce zařazeno na světový seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Současně se návštěvníci budou moci seznámit s přehledy o všech 74 honitbách ve správním obvodu Jihlavy, o lovu zvěře v honitbách, s životopisnými údaji zvěře, dobami lovu a dalšími zajímavostmi.

Současně s přehlídkou trofejí bude v prostorách vstupní haly radnice umístěna výstava k Mezinárodnímu roku lesů, která bude otevřena od 10. do 20. května 2011. "Na výstavě se seznámíte s významem lesů a způsoby hospodaření v lese. K dispozici bude řada informačních a propagačních materiálů a příručky pro vlastníky lesa," dodává Tulis.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy