Na dálnici D1 našli dělníci při výkopu nevybuchlou nálož z druhé světové války

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 4. 2021 16:32
V modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku našli dělníci dnes dopoledne při výkopových pracích nevybuchlou trhavinu. Byla na 128. kilometru ve směru na Prahu. Policejní pyrotechnik ji zneškodnil před 15:30
Munice vykopaná na D1.
Munice vykopaná na D1. | Foto: Policie ČR

Provoz na dálnici kvůli tomu policisté nemuseli zastavovat. Vyplývá to z informací, které na Twitteru zveřejnila policie a mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Dělníci podle policie našli starou výbušninu asi dvě hodiny před polednem. Podle prvních předpokladů ŘSD mohlo jít i o válečnou munici. Policejní pyrotechnik později na twitteru uvedl, že trhavina tam zůstala po budování dálnice v roce 1980.

"Byla to vlastně neodpálená nálož včetně iniciátoru," řekl. Pyrotechnici vyjmuli trhavinu z výkopu, aby ji mohli zlikvidovat na bezpečném místě v okolí.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy