Křižovatka v Jihlavě spojí průmyslovou zónu s dálnicí

ČTK ČTK
17. 2. 2012 14:05
Značně se tak zjednoduší dopravní spojení. O investici se zatím jedná
Průmyslová zóna, ilustrační foto
Průmyslová zóna, ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Jihlava - Jihlava by se mohla dočkat dlouho slibované stavby mimoúrovňové křižovatky v Pávově, díky níž se oboustranně propojí silnice z průmyslové zóny s dálničním přivaděčem.

Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS) uvedl, že takovou informaci dostal minulý týden z ministerstva dopravy. Stavba křižovatky, kterou bude platit stát, by podle něj mohla začít ještě letos.

"Nyní s Ředitelstvím silnic a dálnic projednáváme detaily," uvedl primátor.

Ředitelka jihlavského ŘSD Marie Tesařová v pátek potvrdila, že se o realizaci této investice s náklady do 100 milionů korun jedná, záležitost podle ní ale ještě není uzavřena.

Křižovatka zjednoduší dopravní spojení

V jihlavském průmyslovém parku funguje několik významných podniků, mezi nimi i výrobce autodílů Bosch Diesel, který je se svými asi 4500 pracovníky největším zaměstnavatelem na Vysočině.

Dostavba křižovatky je poslední z velkých dopravních staveb, které mají zjednodušit dopravní spojení této průmyslové lokality. Nové úseky silnice tam už s podporou dotací nechalo postavit město i kraj, celkem to stálo přes 400 milionů Kč.

Kvůli plnému využití nových silnic v zóně je ale potřeba ještě vybudovat mimoúrovňovou křižovatku. Auta teď totiž mohou přímo na přivaděč k dálnici D1 sjíždět pouze v jednom směru, jinak tam musejí přejíždět po delší trase.

Mimoúrovňová křižovatka umožní obousměrné spojení s přivaděčem.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy