reklama
 
 

Kostel k pronájmu. Zn.: Ne pro hlásání ateismu

12. 9. 2011 21:53
V nově zrekonstruovaném kostele Povýšení sv. Kříže v Jihlavě by se rovněž neměly pořádat rauty

Jihlava - Nově zrekonstruovaný kostel Povýšení sv. Kříže v Jihlavě nabízí Církev československá husitská k pronájmu.  Neposkytne ho však každému. Například ne tomu, kdo by zde chtěl propagovat ateismus.

Kostel Povýšení sv. Kříže je majetkem statutárního města Jihlavy. Od roku 1947 je tato nemovitost pronajata Náboženské obci Církve československé husitské v Jihlavě (CČSH).

 Po rekonstrukci má kostel sloužit nejen pro náboženské účely, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí - koncertů, výstav a podobně.

CČSH jako uživatel objektu umožní zájemcům pronájem kostela za účelem konání kulturních akcí jako například koncerty klasické hudby, vystoupení pěveckých sborů, výstavy uměleckých děl, a to za předpokladu, že se nebudou konat v době bohoslužeb.

"Kostel nesmí být využíván k propagaci ateismu nebo duchovních směrů, které jsou v rozporu s židovským a křesťanským vyznáním. Rovněž nesmí být využíván ke komerčním účelům - například popovým koncertům, podnikovým setkáním, oslavám či rautům," píše se na internetových stránkách města Jihlavy.

Kostel se otevřel veřejnosti po více jak dvouleté celkové rekonstrukci. Lákadlem pro návštěvníky může být především staronový pohled do interiéru kostela, neboť při rekonstrukci byla odstraněna novodobá příčka, která po dvě stě let oddělovala trojlodí a presbytář, a byly doplněny chybějící klenby v presbytáři. Kostelu se tak vrátila jeho původní hloubka. Výraznou komplexní proměnu prodělal i exteriér kostela.

autor: Domácí | 12. 9. 2011 21:53

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama