Hygienici zakázali koupání v rybníku Medlov na Vysočině

ČTK ČTK
12. 7. 2012 11:58
Zákaz platí také v rybníku Sedlice na Pelhřimovsku, nevhodný je i Domanínský rybník

Jihlava - Na Vysočině vydali v pondělí hygienici zákaz koupání pro rybník Medlov na Žďársku kvůli masovému výskytu sinic a zvýšenému množství chlorofylu.

Od konce června platí stejný zákaz u nádrže Sedlice na Pelhřimovsku. Při koupání v těchto přírodních koupalištích lidem akutně hrozí poškození zdraví, upozornila krajská hygienická stanice v Jihlavě. Nevhodný ke koupání je rybník Domanínský na Žďársku.

Z 18 kontrolovaných rekreačních rybníků v kraji zůstává čistá voda v deseti. Její teplota se pohybuje do 25 stupňů Celsia.

Na Havlíčkobrodsku se mohou lidé bez obav vydat k Břevnické nádrži u Chotěboře a na koupaliště v Kožlí. O něco hůř jsou na tom rybníky Ředkovec a Řeka, ale i v nich je stále voda vhodná ke koupání. Zhoršenou jakost vody má Kachlička u obce Skála.

Na Jihlavsku si tradičně uchovávají čistou vodu rybníky Velký Pařezitý, Malý Pařezitý a Nadymač. Oproti kontrole z konce června ale stouplo znečištění v polenském rybníku Peklo a hygienici v něm nyní koupání nedoporučují.

Na Pelhřimovsku má velmi dobré podmínky pro vodní rekreaci nádrž Trnávka. Voda je průhledná až do tří metrů a prohřátá je skoro na 25 stupňů Celsia.

Naopak při koupání ve Vřesníku hrozí kvůli většímu výskytu sinic problémy hlavně lidem s oslabeným zdravím.

Na Žďársku zůstaly čisté Velké Dářko, Sykovec, Pilská nádrž a koupací biotop v Šiklově Mlýně. Sinice ale zhoršily kvalitu vody v rybníku Domanínský u Bystřice nad Pernštejnem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Koupaliště ve vašem regionu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy