Na namrzlé silnici se srazilo několik aut, provoz mezi Jihlavou a Znojmem stojí

ČTK ČTK
7. 12. 2015 9:58
Hromadná nehoda čtyř aut na obchvatu Moravských Budějovic na Třebíčsku v pondělí ráno zastavila provoz na hlavním tahu na silnici I/38 mezi Jihlavou a Znojmem. Dva lidé byli zraněni, jeden z nich těžce. Policisté odklánějí dopravu přes město. Vytvořila se několikakilometrová kolona. Řekla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Nehoda dvou osobních a dvou dodávkových automobilů se stala po 08:00. "Osobní auta se střetla čelně, místo je neprůjezdné," uvedla mluvčí. Jeden z řidičů byl podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové s těžkým zraněním převezen do nemocnice v Brně, druhý s lehčím zraněním do Třebíče. K nehodě podle policistů zřejmě přispěla i namrzlá silnice.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: HZS Jihomoravského kraje
 

Právě se děje

před 42 minutami

Do Afghánistánu se přesouvají bojovníci IS ze Sýrie či Libye

Rusko zaznamenalo přesun bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) ze Sýrie, Libye a dalších zemí do Afghánistánu. Novinářům to ve středu řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, jenž zároveň uvedl, že Rusko poskytne Tádžikistánu vojenskou pomoc, pokud bude země kvůli dění v sousedním Afghánistánu ohrožena.

"Samozřejmě doufáme, že v Afghánistánu dojde k nějakému konsensu a smíření mezi etniky. Zároveň však vidíme, jak se tam aktivně přemísťují (…) z různých regionů, včetně Sýrie či Libye jednotky Islámského státu," prohlásil Šojgu.

Radikální islamistické hnutí Tálibán zahájilo v květnu - tedy v době, kdy začala mezinárodní koalice stahovat ze země své zbývající vojáky - masivní ofenzivu proti vládním silám. Obsadilo od té doby rozsáhlá venkovská území a klíčové hraniční přechody se sousedními zeměmi. Tvrdí, že má pod svou kontrolou 90 procent hranic země, což vláda v Kábulu popírá.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Smartwings v říjnu obnoví leteckou linku do Dubaje

Tuzemská letecká skupina Smartwings obnoví od 20. října přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linku bude během zimního letového řádu provozovat každý den. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Smartwings v současnosti nabízí letecká spojení z Prahy do téměř 60 destinací. Dopravce očekává, že jen v červenci z a do Prahy přepraví na svých letech přes 280 000 cestujících a dalších téměř 100 000 cestujících na letech v rámci destinací Brna a Ostravy.

"Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie," uvedl obchodní ředitel Peter Šujan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy