reklama
 
 

Havlíčkův Brod chce dostat část kontejnerů pod zem

17. 4. 2012 16:53
Barevné nádoby v klasických stáních kazí vzhled hlavně v historických částech města

Havlíčkův Brod - Radnice v Havlíčkově Brodě chce dostat pod zem část kontejnerů na tříděný odpad.

Barevné nádoby v klasických stáních kazí vzhled hlavně v historických částech města a mohou je ničit vandalové, řekl místostarosta Čeněk Jůzl (KDU-ČSL).

Město se letos pokusí sehnat dotaci na prvních pět podzemních stání zhruba za 2,5 milionu korun. Postupně by se tato síť měla v Brodě rozšiřovat.

Náklady na vznik jednoho podzemního stání pro pět kontejnerů se pohybují kolem půl milionu korun. Je to zhruba desetkrát více, než když se nádoby na odpad postaví jen na zpevněnou plochu v ulici.

Vyvážení podzemních kontejnerů ale dražší nebude. "Technické služby už vybavení mají. Jedná se o klasické auto, které hákem vyzvedne kontejner ze země a vysype," řekl Jůzl.

Zastupitelé mají předkládat návrhy

Žádost o dotaci z operačního programu Životní prostředí chce radnice podat do června. Předtím se ale musí najít shoda o rozmístění podzemních stání. Pět míst, které vybralo vedení města, se části zastupitelů nelíbí.

Do konce dubna proto budou předkládat vlastní návrhy.

V prvním návrhu, který v pondělním zastupitelstvu neuspěl, se mimo jiné počítalo s podzemním stáním u bývalé školy Rubešova, která je v městském parku, na Kalinově nábřeží a nad Ledečskou ulicí, kde se budou stavět rodinné domy.

V Jihlavě slouží jediné podzemní stání

Města na Vysočině zatím podle dostupných údajů moc podzemních kontejnerových stání nemají. V Jihlavě slouží jediné, a to u obchodního domu na Masarykově náměstí.

Vzniklo v roce 2010 nákladem jeden milion korun. Jsou v něm čtyři větší kontejnery s celkovým objemem 12.000 litrů.

"Vyvážíme je zhruba jednou měsíčně, lidé si už na to docela zvykli," řekl Martin Málek, mluvčí podniku Služby města Jihlavy. Podle Málka by podzemní kontejnerová stání měla přibývat hlavně v nové obytné zástavbě.

autor: ČTK | 17. 4. 2012 16:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Kraj Vysočina

  reklama
  reklama
  reklama