Dělníka na dálnici D1 srazilo auto, muž na místě zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 8. 2018 16:45
V havarovaných autech se zranili další čtyři lidé, dva z nich těžce. Dálnice je průjezdná v jednom pruhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje

Jiřice (Pelhřimovsko) - Na dálnici D1 na Pelhřimovsku zemřel dělník, kterého v pondělí odpoledne srazilo jedno ze dvou havarovaných aut. Nehoda se stala na 87. kilometru ve směru na Brno. Dálnice byla po nehodě neprůjezdná, informovala mluvčí policie Dana Čírtková. V 16:30 byl provoz na dálnici v jednom pruhu obnoven. V havarovaných autech se zranili další čtyři lidé.

"V jednom z vozů jsou zranění těžká a středně těžká, ve druhém osobním voze jsou zatím dvě lehká," řekla Čírtková. Na místě nehody zasahoval vrtulník zdravotních záchranářů i hasiči.

"Musím potvrdit, že došlo v provozu k usmrcení dělníka zhotovitelské firmy v rámci rekonstrukce dálnice, tedy není to člověk Ředitelství silnic a dálnic. Bližší se šetří na místě," řekl Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na dálnici havarovala dvě auta. "Jedno z nich narazilo do středových svodidel a pán srazil dělníka, který na místě zemřel," řekla Čírtková. Nehoda se stala po 13:00.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy