Dělníka na dálnici D1 srazilo auto, muž na místě zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 8. 2018 16:45
V havarovaných autech se zranili další čtyři lidé, dva z nich těžce. Dálnice je průjezdná v jednom pruhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje

Jiřice (Pelhřimovsko) - Na dálnici D1 na Pelhřimovsku zemřel dělník, kterého v pondělí odpoledne srazilo jedno ze dvou havarovaných aut. Nehoda se stala na 87. kilometru ve směru na Brno. Dálnice byla po nehodě neprůjezdná, informovala mluvčí policie Dana Čírtková. V 16:30 byl provoz na dálnici v jednom pruhu obnoven. V havarovaných autech se zranili další čtyři lidé.

"V jednom z vozů jsou zranění těžká a středně těžká, ve druhém osobním voze jsou zatím dvě lehká," řekla Čírtková. Na místě nehody zasahoval vrtulník zdravotních záchranářů i hasiči.

"Musím potvrdit, že došlo v provozu k usmrcení dělníka zhotovitelské firmy v rámci rekonstrukce dálnice, tedy není to člověk Ředitelství silnic a dálnic. Bližší se šetří na místě," řekl Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na dálnici havarovala dvě auta. "Jedno z nich narazilo do středových svodidel a pán srazil dělníka, který na místě zemřel," řekla Čírtková. Nehoda se stala po 13:00.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy