Dálnice D1 směrem na Prahu stojí kvůli nehodě kamionu

ČTK ČTK
23. 7. 2015 16:35
Nehoda se stala před čtvrtou hodinou odpoledne mezi dálničními sjezdy na 90. kilometru u Humpolce a 81. kilometru u Koberovic. Kolona aut v úseku měřila okolo čtyř kilometrů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS ČR

Jihlava - Dálnice D1 byla odpoledne uzavřena na 88. kilometru směrem na Prahu kvůli nehodě nákladního auta. Řidič byl vážně zraněn.

Mluvčí krajské policie Dana Čírtková řekla, že na místě přistává vrtulník, který ho přepraví do pražské nemocnice.

Krátce po 16:00 měřila kolona aut v tomto úseku dálnice kolem čtyř kilometrů.

"Doba zprovoznění se těžko odhaduje," uvedla mluvčí. Nehoda se stala před 16:00 mezi dálničními sjezdy na 90. kilometru u Humpolce na Pelhřimovsku a 81. kilometru u Koberovic.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy