Cyklistka bez přilby vjela do hlubokého kanálu, zemřela

Domácí ČTK Domácí, ČTK
27. 8. 2012 8:06
Devětatřicetiletá cyklistka zemřela na Havlíčkobrodsku v obci Sloupno
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZSHK

Havlíčkův Brod - Devětatřicetiletá cyklistka zemřela na Havlíčkobrodsku pravděpodobně poté, co v noci na neděli vjela do hlubokého kanálu v obci Sloupno.

Žena neměla na hlavě ochrannou přilbu. Příčinu a okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté. Oznámila to havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Nehoda se stala v neděli mezi 03:00 až 04:00. "Cyklistka po projetí levotočivé zatáčky v klesání zřejmě vyjela vpravo mimo komunikaci, kde najela do hlubokého kanálu a havarovala. Její tělo bylo nalezeno na travnatém pásu bez známek života. Lékař po ohledání těla konstatoval smrt z dosud nezjištěné příčiny," uvedla Mazourová.

Žena u sebe neměla žádné doklady. Její totožnost podle mluvčí potvrdili pořadatelé akce, na které byla před nehodou přítomna.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy