ČSSD vyzvala na konferenci hejtmana Vysočiny Běhounka, aby se opět ucházel o post volebního lídra

ČTK ČTK
31. 10. 2015 17:14
Hejtman Jiří Běhounek byl na sobotní krajské konferenci vyzván, aby se opět ucházel o post lídra kandidátky v příštích volbách. Ten návrh přijal. Na kandidátce se ovšem neobjeví jméno hejtmanova náměstka Libora Joukla, který je obviněný za údajně předražený nákup silničních sypačů. Předseda krajského výkonného výboru Petr Krčál připustil výjimku, která by se týkala urychleného soudního procesu a odsunutí uzávěrky volební kandidátky do doby, než bude kauza Libora Joukla vyřešena.
Foto: Vojtěch Marek

Větrný Jeníkov - Krajská konference ČSSD na Vysočině na dnešním jednání ve Větrném Jeníkově podle očekávání vyzvala hejtmana Jiřího Běhounka (za ČSSD), aby se znovu ucházel o post lídra v krajských volbách v příštím roce. ČTK to řekl předseda krajského výkonného výboru Petr Krčál. Hejtman Běhounek dnes podle Krčála potvrdil, že se o post lídra krajské kandidátky ČSSD na Vysočině ucházet bude. Konečnou kandidátku bude poprvé schvalovat všech 900 členů ČSSD v Kraji Vysočina, a to korespondenčně.

Naopak na kandidátku zatím nemůže hejtmanův náměstek Libor Joukl obviněný v kauze údajně předraženého nákupu silničních sypačů. Šanci jít znovu do voleb má jen v případě, pokud se případ vyřeší jeho prospěch do uzavření kandidátky.

Dnešní krajská konference k Jouklovi usnesení nepřijímala. Lidem, kteří čelí policejnímu stíhání, totiž vstup na kandidátku zakázalo vedení strany. Tam výjimka není možná, uvedl Krčál. "Jediné možné řešení je to, že rychle proběhne proces a prodlouží se termíny sestavování kandidátní listiny až na červen 2016," řekl Krčál k případnému Jouklovu vstupu na kandidátku. Rozhodnutí o tom, že ČSSD na Vysočině požádá ústřední výkonný výbor strany o prodloužení termínu pro uzavření krajské kandidátky o dva měsíce až do poloviny června, učinil už minulé pondělí krajský výkonný výbor.

Joukl se ve vedení kraje stará o oblast dopravy a majetku. Obžalobu kvůli údajně předraženému nákupu 28 sypačů Iveco pro krajské silničáře na Vysočině poslal státní zástupce soudu letos v březnu. Soudní projednávání případu však ještě zahájeno nebylo. Podle závěrů Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality měla být tato zakázka předražena o 33 milionů korun. Jouklovi a šéfovi silničářů Janu Míkovi, rovněž sociálnímu demokratu, hrozí dva roky až osm let vězení.

Krajská konference dnes rovněž po dvou letech volila nové vedení výkonného výboru. Krčál obhájil pozici jeho předsedy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy