Býk nechtěl na jatka. Muž, který mu stál v cestě, zemřel

ČTK ČTK
16. 3. 2015 10:30
K tragédii došlo ráno na Jihlavsku. Býk muži prorazil rohem hlavu a odhodil ho o několik metrů dál.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Věžnice (Jihlavsko) - Padesátiletý muž ráno zemřel po napadení býkem na farmě zemědělské společnosti ve Věžnici na Jihlavsku. Případ vyšetřuje policie a pracovníci inspekce práce.

Neštěstí se stalo krátce po 06:00. Dva pracovníci odháněli od stáda dva býky, kteří měli jít na jatka. "Muž vstoupil mezi dva býky, jeden z nich ho narazil rohem tak nešťastně, že mu prorazil očnicový oblouk až do hlavy a odhodil ho o několik metrů dál. Muž na místě zemřel," řekl Jiří Semerád z Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu.

Pracovníci podle něj měli k dispozici i mechanické zábrany pro oddělování zvířat. Příčina a přesný průběh neštěstí jsou předmětem vyšetřování.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

EU podle Reuters ve svém hodnocení stavu demokracie a právního státu v členských zemích vyjadřuje znepokojení nad nedostatečným stíháním korupce v ČR.

Evropská komise ve svém prvním hodnocení stavu demokracie a právního státu v členských zemích vyjadřuje mimo jiné znepokojení nad nedostatečným stíháním korupce v České republice, na Slovensku a v dalších čtyřech zemích převážně z východní části Evropské unie. Informovala o tom v předstihu agentura Reuters. V poledne má zprávu oficiálně představit místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová.

Unijní exekutiva podle Reuters vidí nedostatky v protikorupčním boji v Bulharsku, Chorvatsku, na Slovensku, v České republice, v Maďarsku a na Maltě.

Dokument, který má Reuters k dispozici, podle tiskové agentury spatřuje hlavní ohrožení demokratických standardů ve výzvách, kterým v členských zemích čelí média a soudnictví.

Zpráva upozorňuje i na to, že koronavirová pandemie posloužila jako "zátěžová zkouška" odolnosti vlády práva napříč sedmadvacítkou. Některá mimořádná protiepidemická opatření, která přijaly vlády jednotlivých států, podle komise zašla příliš daleko.

"Když mimořádné pravomoci oslabují institucionální kontrolu rozhodujících osob, stává se o to důležitějším dohled nad veřejnými rozhodnutími ze strany médií a občanské společnosti," konstatuje zpráva. "Ovšem v některých členských státech čelí média a občanská společnost novým překážkám," cituje Reuters z dokumentu.

Druhou významnou oblastí, u níž Evropská komise vyjádřila znepokojení, je podrývání nezávislosti justice. Komise tu kritizuje zejména Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko a Slovensko.

"Polské reformy justice po roce 2015 jsou velkým zdrojem sporů," konstatuje komise. Také Maďarsko je podle ní mezi členskými státy, v nichž směr změn zavdal důvod k vážným obavám z dopadu reforem na nezávislost soudnictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy