Kraj Vysočina

25. 11. 2019 8:33

Opravy dálnice D1 na Vysočině pro letošní rok skončily, pokračovat budou až na jaře příštího roku

Opravy dálnice D1 v Kraji Vysočina pro letošek skončily. V noci na pondělí zmizela poslední dopravní omezení i v úsecích u Větrného Jeníkova na Jihlavsku a Velkého Meziříčí na Žďársku. Stavební práce budou pokračovat od příštího jara. V ostatních krajích je na D1 omezení ještě u Brna, kde by opravy měly skončit do středy, o víkendu by mělo zmizet poslední omezení na opravovaném mostu na 27. kilometru u Hvězdonic na Benešovsku.

ŘSD nyní připravuje rozmístění elektronických dopravních značek, které budou ve dvou úsecích D1 na Vysočině upozorňovat kamiony na zákaz předjíždění v případě špatného počasí nebo husté dopravy. "Budeme je instalovat tak, aby nejpozději 1. prosince stály a byly funkční," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘDS) Jan Rýdl Opatření bude zatím platit od prosince do konce února příštího roku. Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden uvedl, že zákaz předjíždění kamionů bude ve směru na Brno od 79. kilometru po 103,5. kilometr a na Prahu od 133,5. kilometru do 104. kilometru.

24. 11. 2019 13:21

Myslivci u Jihlavy našli pozůstatky mužského těla. Totožnost odhalí až soudní pitva

V okrajové části Jihlavy našli myslivci v sobotu při honu kosterní pozůstatky mužského těla. Byly v křovinách blízko rybníka v lokalitě Pančava. Kvůli stanovení pravděpodobné doby a příčiny úmrtí a také kvůli zjištění totožnosti zemřelého byla nařízená soudní pitva, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Oznámení o nalezení ostatků dostala policie v sobotu dopoledne. Místo nálezu prohledali policisté spolu s kriminalisty, na místě byl i koroner.

Zdroj: ČTK
30. 9. 2019 8:39

Popadané stromy přerušily železniční dopravu na Vysočině, vlaky nejezdí mezi Pacovem a Novou Cerekví

Silný vítr od rána komplikuje dopravu na Vysočině. Kvůli stromům spadlým na trať nejezdí vlaky v úseku mezi Pacovem a Novou Cerekví na Pelhřimovsku, Jihlavou a Kostelcem u Jihlavy a Lípou a Herálcem na Havlíčkobrodsku. Hasiči odstraňují stromy i ze silnic. Podle informací na webu začali hasiči ke spadaným stromům vyjíždět po sedmé hodině ranní. Už byli takřka na 30 místech.

10. 9. 2019 16:02

Policie obvinila muže z vraždy ženy u Havlíčkova Brodu. S obětí se znal, čin plánoval

Policie obvinila dvaapadesátiletého muže z vraždy osmačtyřicetileté ženy z Havlíčkova Brodu. Pachatel se s obětí znal, vraždu plánoval a k činu se doznal. Zda vraždil manžel oběti, kriminalisté nepotvrdili. Manžel podle nich oznámil ženino zmizení na konci července v době, kdy už byla mrtvá. Žena odešla 28. července z domu na procházku se psem a už se z ní nevrátila. Obviněnému hrozí v případě odsouzení trest 12 až 20 let vězení.