Agresivní manžel šermoval před policisty nastartovanou motorovou pilou. Ti stříleli do vzduchu

20. 9. 2016 16:11
V Třeboni v neděli zavolala manželka na svého agresivního muže policii. Když hlídka na místo přijela, stali se terčem hněvu muže i policisté. Následně šestačtyřicetiletý muž vyšel ze svého domu na ulici a mával před policisty nastartovanou motorovou pilou. Zklidnil ho až varovný výstřel do vzduchu. Po něm agresor motorovou pilu odložil a policistům se vzdal. Na služebně pak nadýchal 1,70 promile. Teď mu hrozí trest až šest let odnětí svobody.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Třeboň - V neděli večer vyjížděli policisté z Třeboně na Jindřichohradecku k rodinné roztržce. Manželka šestačtyřicetiletého muže oznámila na tísňovou linku, že se její manžel chová agresivně a verbálně ji napadá. 

Když hlídka dorazila k domu, muž začal slovně útočit i na policisty s tím, že je dál nepustí. Aby pochopili, že to myslí vážně, ukázal jim nástroje, kterými toho hodlá dosáhnout - motorovou pilu, těžkou sekeru kalač a takzvanou lopatku na obracení klád.

"Když se hlídka třeboňských policistů přiblížila k domu, své rozhodnutí agresor umocnil a to tak, že nastartoval připravenou motorovou pilu, se kterou vyšel na ulici a chodník," popsala mluvčí policie Hana Millerová. Tam s ní začal před policisty "šermovat" a vybízel je, ať si pro něj tedy zkusí dojít. 

Když útočník ani po opakovaných výzvách pilu neodložil, jeden z policistů varovně vystřelil do vzduchu. Až potom pilu zastavil a odložil u svého domu. Policisté ho pak zadrželi a převezli na služebnu. Tam ho podrobili dechové zkoušce a zjistili, že nebyl bohatě posilněn jen zbraněmi, ale i alkoholem - nadýchal 1,70 promile. 

Případem se nyní budou zabývat kriminalisté z Jindřichova Hradce. Pachateli za násilí proti úřední osobě hrozí až šestileté vězení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy