Agresivní manžel šermoval před policisty nastartovanou motorovou pilou. Ti stříleli do vzduchu

20. 9. 2016 16:11
V Třeboni v neděli zavolala manželka na svého agresivního muže policii. Když hlídka na místo přijela, stali se terčem hněvu muže i policisté. Následně šestačtyřicetiletý muž vyšel ze svého domu na ulici a mával před policisty nastartovanou motorovou pilou. Zklidnil ho až varovný výstřel do vzduchu. Po něm agresor motorovou pilu odložil a policistům se vzdal. Na služebně pak nadýchal 1,70 promile. Teď mu hrozí trest až šest let odnětí svobody.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Třeboň - V neděli večer vyjížděli policisté z Třeboně na Jindřichohradecku k rodinné roztržce. Manželka šestačtyřicetiletého muže oznámila na tísňovou linku, že se její manžel chová agresivně a verbálně ji napadá. 

Když hlídka dorazila k domu, muž začal slovně útočit i na policisty s tím, že je dál nepustí. Aby pochopili, že to myslí vážně, ukázal jim nástroje, kterými toho hodlá dosáhnout - motorovou pilu, těžkou sekeru kalač a takzvanou lopatku na obracení klád.

"Když se hlídka třeboňských policistů přiblížila k domu, své rozhodnutí agresor umocnil a to tak, že nastartoval připravenou motorovou pilu, se kterou vyšel na ulici a chodník," popsala mluvčí policie Hana Millerová. Tam s ní začal před policisty "šermovat" a vybízel je, ať si pro něj tedy zkusí dojít. 

Když útočník ani po opakovaných výzvách pilu neodložil, jeden z policistů varovně vystřelil do vzduchu. Až potom pilu zastavil a odložil u svého domu. Policisté ho pak zadrželi a převezli na služebnu. Tam ho podrobili dechové zkoušce a zjistili, že nebyl bohatě posilněn jen zbraněmi, ale i alkoholem - nadýchal 1,70 promile. 

Případem se nyní budou zabývat kriminalisté z Jindřichova Hradce. Pachateli za násilí proti úřední osobě hrozí až šestileté vězení.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 41 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy