Agresivní manžel šermoval před policisty nastartovanou motorovou pilou. Ti stříleli do vzduchu

20. 9. 2016 16:11
V Třeboni v neděli zavolala manželka na svého agresivního muže policii. Když hlídka na místo přijela, stali se terčem hněvu muže i policisté. Následně šestačtyřicetiletý muž vyšel ze svého domu na ulici a mával před policisty nastartovanou motorovou pilou. Zklidnil ho až varovný výstřel do vzduchu. Po něm agresor motorovou pilu odložil a policistům se vzdal. Na služebně pak nadýchal 1,70 promile. Teď mu hrozí trest až šest let odnětí svobody.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Třeboň - V neděli večer vyjížděli policisté z Třeboně na Jindřichohradecku k rodinné roztržce. Manželka šestačtyřicetiletého muže oznámila na tísňovou linku, že se její manžel chová agresivně a verbálně ji napadá. 

Když hlídka dorazila k domu, muž začal slovně útočit i na policisty s tím, že je dál nepustí. Aby pochopili, že to myslí vážně, ukázal jim nástroje, kterými toho hodlá dosáhnout - motorovou pilu, těžkou sekeru kalač a takzvanou lopatku na obracení klád.

"Když se hlídka třeboňských policistů přiblížila k domu, své rozhodnutí agresor umocnil a to tak, že nastartoval připravenou motorovou pilu, se kterou vyšel na ulici a chodník," popsala mluvčí policie Hana Millerová. Tam s ní začal před policisty "šermovat" a vybízel je, ať si pro něj tedy zkusí dojít. 

Když útočník ani po opakovaných výzvách pilu neodložil, jeden z policistů varovně vystřelil do vzduchu. Až potom pilu zastavil a odložil u svého domu. Policisté ho pak zadrželi a převezli na služebnu. Tam ho podrobili dechové zkoušce a zjistili, že nebyl bohatě posilněn jen zbraněmi, ale i alkoholem - nadýchal 1,70 promile. 

Případem se nyní budou zabývat kriminalisté z Jindřichova Hradce. Pachateli za násilí proti úřední osobě hrozí až šestileté vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy