reklama
 
 

Voda zaplavila tisíce domů. Při záplavách v Mosambiku a Malawi zemřelo 122 lidí

13. 3. 2019 14:35
Nejméně 122 obětí si vyžádaly prudké deště a následné záplavy, které sužují africké státy Mosambik a Malawi. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters. O střechu nad hlavou přišlo přes 220 tisíc lidí, uvedly místní úřady a OSN. Mosambická vláda se navíc připravuje na bouři Idai, která má ve čtvrtek nebo v pátek zasáhnout střed východního pobřeží země u města Beira.

Na severu a ve střední části Mosambiku zemřelo při záplavách nejméně 66 lidí, informovala mluvčí vlády. Živelní pohroma zničila 6000 obydlí, bez střechy nad hlavou se ocitlo přes 140 tisíc lidí. Voda zaplavila stovky tisíc hektarů úrody.

Na jihu sousedního Malawi o život dosud přišlo nejméně 56 lidí, oznámily místní úřady. Své domovy muselo od počátku dešťů, které zemi sužují přes týden, opustit více než 83 tisíc lidí. V postižených oblastech pro ně vláda zřídila 187 táborů.

I Malawi se připravuje na bouři Idai. Ta nejprve zasáhne Mosambik, následně jih Malawi a nakonec Zimbabwe, uvedl Jolam Nkhokwe ze státního úřadu pro klimatickou změnu a meteorologii.

autor: ČTK | 13. 3. 2019 14:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama