Vlak v Blansku usmrtil ženu, trať na Českou Třebovou stála

ČTK ČTK
19. 8. 2014 7:45
Provoz na hlavní trati mezi Brnem a Českou Třebovou byl v noci přerušen.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nákladní vlak v noci na úterý na železničním přejezdu v Blansku srazil a usmrtil ženu. Nehoda na víc než hodinu a půl zcela uzavřela hlavní trať mezi Brnem a Českou Třebovou. Příčiny střetu se vyšetřují. ČTK to řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Vlak jedoucí na Brno ženu srazil zhruba ve 2:45 na přejezdu u železniční stanice Blansko-město.

"Žena byla na místě mrtvá, cizí zavinění nebylo zjištěno," řekla Šebková.

Vlaky na trati mezi stanicemi Blansko a Rájec-Jestřebí nejezdily do 4:30, poté byl obnoven provoz sníženou rychlostí po jedné ze dvou kolejí. Zcela obnoven byl kolem 7:00.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy