Video: Ženu s pudlem napadl agresivní pes, syn ji ochránil výstřelem z pistole

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 7. 2020 10:35
Až výstřelem z legálně držené zbraně vyřešil napadení psem 40letý muž z Plzně. K incidentu došlo v pátek při rodinném výletě na zámek Nebílovy. Americký statfordský teriér náhle přeskočil plot u zahrady jednoho z domů a vrhnul se na pudla, kterého vedla střelcova matka. Kousek opodál stála jeho družka s dětmi. Na případ upozornil web Krimi-Plzeň, napadením i použitím zbraně se zabývá policie.
Plzeňský strážník při napadení psem použil zbraň | Video: Krimi-Plzeň.cz

"Nejprve jsem chtěl útočícího psa jen odkopnout, ale to se nedalo. Pak maminka padla k zemi a ten pes šel dál po pudlovi, kterého máma svírala v náručí. Musel jsem svoji rodinu ochránit, takže jsem vytáhl svoji pistoli, ale nechtěl jsem toho psa hned zabít, protože zvířata miluji. Vystřelil jsem tedy vedle něj, abych ho jen postrašil, samozřejmě jsem také musel dávat pozor, kam střela půjde, aby někoho nezranila," popsal serveru Krimi-Plzeň událost čtyřicetiletý Martin, který pracuje jako plzeňský strážník.

Strážníkova matka následkem útoku psa utrpěla jen drobné odřeniny, v pořádku je i napadený pudl. Na sociálních sítích převažují komentáře, které oceňují mužovu duchapřítomnost a pohotový zákrok. Případem se zabývá policie, kterou mj. zavolal sám hlavní aktér hned poté, co se situace uklidnila.

"Mohu potvrdit, že v současné době řešíme dva přestupky. V prvním případě se jedná o napadení psa jiným psem. Ve druhém případě zjišťujeme, jestli bylo použití zbraně adekvátní. Žena totiž upadla proto, že se zamotala do vodítka," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková pro TN.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy