Video: Na dálnici D1 se procházeli koně. Využili k tomu pravý jízdní pruh

Iva Studená Iva Studená
17. 7. 2019 11:43
Neobvyklou podívanou zažili v úterý řidiči na dálnici D1. V zúženém úseku na 93. kilometru ve směru na Prahu se v jízdním pruhu pohybovali dva koně. Přivolané policejní hlídce se je podařilo za několik minut odchytnout a odvést je na cestu mimo dálnici. Záchranná akce tak dopravu zastavila pouze na pět minut a nikomu se nic nestalo. Policisté poté zjistili, že koně utekli z nedaleké obce, a kontaktovali jejich majitele, který si je následně převzal. Proč koně utekli a jak se dostali na dálnici, policie vyšetřuje.
V zúženém úseku D1 na Vysočině se v úterý večer procházeli koně. | Video: Michael Kozák
 

Právě se děje

před 37 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy