Video: Desítky lidí se v noci bavily v budějovickém baru. Verze narozenin neprošla

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 12. 12. 2020 20:44
Policie zasahovala v pátek v noci v jednom z českobudějovických barů, kde objevila tři desítky hostů po nařízené ukončené provozní době. Podle jejich informací nejde o první případ v tomto podniku. Policie do baru vnikla násilím, na její výzvy nikdo nereagoval. Nikdo nebyl zraněn. Policie o události informovala na webu.
Při kontrole vládních opatření prověřili budějovičtí policisté také bar v centru města. Na výzvy nikdo nereagoval, dovnitř museli vniknout násilím. | Video: Policie ČR

Kvůli koronavirovým opatřením musí restaurace a bary zavírat nejpozději ve 20:00. "Jak policisté od kontrolovaných hostů zjistili, nešlo o náhodnou záležitost, údajně jde o pravidelný provoz. Vstup je pro 'pozvané' a na heslo, restaurace se otevírá po kontrole okolí a ověření, že není v okolí žádná policejní hlídka. Policisté při kontrole také zjistili, že již v minulosti zde řešili nalévání alkoholu mladistvým," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle mluvčího měli účastníci pro případ kontroly tvrdit, že jde o narozeninovou oslavu. Policie ale po kontrole dokladů zjistila, že nejde o rodinné příslušníky.

"O příslušníky rodiny zcela jistě podle provedené kontroly všech přítomných nešlo. Provozovatel restaurace se tak dopustil přestupku a jeho jednání bude oznámeno správnímu orgánu, stejně jako přestupek ostatních hostů," řekl mluvčí.

Provozovateli i hostům hrozí tresty od správního odboru českobudějovického magistrátu.

V dalším baru v centru pak policisté zjistili desítku bavících se hostů, i toto jednání bude předmětem správního řízení.  

 

Právě se děje

Další zprávy