Večerní požár hotelové sauny na Smíchově způsobil škodu 800 tisíc, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
31. 12. 2019 7:16
Při večerním požáru sauny v hotelu v Radlické ulici museli hasiči evakuovat 102 lidí. Nikdo nebyl zraněn a celková škoda je odhadována na 800 tisíc korun, jak vyplývá z hlášení. Příčiny požáry vyšetřují hasiči a policisté. Kvůli zásahu byla částečně omezena doprava v Radlické ulici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Leoš Kučera

Požár vznikl v pondělí před sedmou večer v sauně v podzemních prostorách hotelu. Kouř poté zaplnil podzemní prostory hotelu, včetně garáží, takže hasiči museli zasahovat s dýchacími přístroji, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Krátce po deváté večer na Twitteru oznámil, že požár je zcela pod kontrolou. S ohněm bojovalo šest jednotek hasičů.

Na místo dorazili preventivně i zdravotníci, ale mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová v pondělí večer řekla, že se nikdo nezranil. Záchranáři u dvou lidí zjišťovali hladinu oxidu uhelnatého, nebyla však na toxických hodnotách.

Lidé, kteří museli hotel opustit, našli v chladném počasí dočasné útočiště v přistavených evakuačních autobusech. Kvůli zásahu byla částečně omezena doprava v Radlické ulici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy