Večerní požár hotelové sauny na Smíchově způsobil škodu 800 tisíc, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
31. 12. 2019 7:16
Při večerním požáru sauny v hotelu v Radlické ulici museli hasiči evakuovat 102 lidí. Nikdo nebyl zraněn a celková škoda je odhadována na 800 tisíc korun, jak vyplývá z hlášení. Příčiny požáry vyšetřují hasiči a policisté. Kvůli zásahu byla částečně omezena doprava v Radlické ulici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Leoš Kučera

Požár vznikl v pondělí před sedmou večer v sauně v podzemních prostorách hotelu. Kouř poté zaplnil podzemní prostory hotelu, včetně garáží, takže hasiči museli zasahovat s dýchacími přístroji, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Krátce po deváté večer na Twitteru oznámil, že požár je zcela pod kontrolou. S ohněm bojovalo šest jednotek hasičů.

Na místo dorazili preventivně i zdravotníci, ale mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová v pondělí večer řekla, že se nikdo nezranil. Záchranáři u dvou lidí zjišťovali hladinu oxidu uhelnatého, nebyla však na toxických hodnotách.

Lidé, kteří museli hotel opustit, našli v chladném počasí dočasné útočiště v přistavených evakuačních autobusech. Kvůli zásahu byla částečně omezena doprava v Radlické ulici.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy