V Orlických horách a Krkonoších napadlo 10 cm nového sněhu

ČTK ČTK
8. 2. 2015 14:39
Lyžařské areály hlásí ideální sněhové podmínky
Sněhové podmínky jsou nyní v lyžařských areálech ideální.
Sněhové podmínky jsou nyní v lyžařských areálech ideální. | Foto: Vojtěch Marek

Janské Lázně - V Krkonoších a Orlických horách připadlo v noci na dnešek až deset centimetrů sněhu a areály hlásí ideální sněhové podmínky. V sobotu na horách svítilo slunce a návštěvnost byla nadprůměrná, dnes kvůli větru a sněžení bylo zájemců o lyžování méně, řekli provozovatelé lyžařských areálů.

"V sobotu bylo krásné počasí, dneska ráno foukal vítr a například v Peci pod Sněžkou stála kvůli větru lanovka na Hnědý vrch," řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. V areálech SkiResortu připadlo zhruba deset centimetrů sněhu, vlekaři zatím neupravili běžecké tratě na vrcholu Černé hory, protože silně foukalo. "Odpoledne už bylo proměnlivé počasí, chvíli sněžilo, chvíli svítilo slunce," řekl Hynek. Kvůli silnému větru se ráno v Krkonoších například nerozjela ani v jednom ze dvou úseků lanová dráha z Pece pod Sněžkou na vrchol Sněžky.

Spokojeni se sobotní návštěvností jsou i ve Skiparku Červená Voda na Orlickoústecku. "V neděli ráno nám přišla doslova sněhová bouře a hodně foukalo a oproti sobotě je návštěvnost mnohem menší," řekl Radek Procházka ze skiparku.

Vzhledem podmínkám dnes Horská služba Krkonoše nedoporučovala turistům hřebenové túry. V nejvyšších partiích hor byla ráno mlha, sněžilo a foukal silný vítr, celkem leželo na hřebenech zhruba 95 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. V Orlických horách je zhruba 75 centimetrů sněhu.

 

Právě se děje

před 26 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy