V Olomouci se vážně zranil včelař, snažil se zachránit hořící úl

ČTK ČTK
25. 9. 2016 7:44
V Olomouci se v sobotu v podvečer při požáru dřevného úlu vážně popálil jeho majitel. Včelař se snažil hořící úl zachránit, což se mu však nepodařilo. Oheň museli zlikvidovat hasiči. Muž skončil s popáleninami druhého stupně na popáleninovém centru v Ostravě, informoval mluvčí hasičů a záchranné služby Zdeněk Hošák. Neštěstí se odehrálo v olomoucké místní části Chomoutov, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. "Hasičům se po chvíli podařilo nebezpečnému počínání požáru zabránit. Požár zcela zničil dřevěný objekt o rozměrech zhruba 10 krát tři metry," uvedl Hošák. Příčiny požáru podle něj zjišťuje vyšetřovatel.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy