V Ohři našli mrtvolu, může jít o pohřešovaného vodáka

ČTK ČTK
5. 3. 2015 13:00
Na místě jsou kriminalisté. Pohřešovaného hledá policie od ledna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Koťátko\Economia

Kadaň - Tělo neznámého člověka vydala dopoledne řeka Ohře u Kadaně na Chomutovsku. Potvrdili to mluvčí hasičů a policie. Kriminalisté teď zjišťují, zda nejde o vodáka, který je pohřešován od začátku ledna, kdy se na Karlovarsku převrhl raft.

"Tělo bylo objeveno kolem jedenácté hodiny. Na místě jsou kriminalisté," řekla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Policie teď bude zjišťovat totožnost. Že by šlo o pohřešovaného muže, policie zatím nemůže potvrdit, variantu ale nevyloučila. "Bude provedena pitva a expertizy," doplnila Pivková.

Policistům pomáhali s vytažením těla i hasiči. Krajský mluvčí Lukáš Marvan potvrdil, že kromě karlovarských hasičů po muži opakovaně pátrali i hasiči z Ústeckého kraje. "Bylo několik pátracích akcí, skončily ale bez výsledku," dodal Marvan.

Raft s pěti vodáky se převrhl na jezu u Mlýna nad Ohří na Karlovarsku na začátku ledna. Čtyři vodáci se z řeky zachránili, silný proud je ale táhl asi dva kilometry, než se dostali na břeh. Pátý, čtyřiačtyřicetiletý muž, byl od té doby nezvěstný.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy