V Kladně v září skončí kritizovaná ubytovna. Náhradní bydlení nemáme, říká primátor

ČTK ČTK
28. 8. 2019 13:16
V Kladně zřejmě ukončí provoz jedna z největších ubytoven. Vedení města obdrželo informaci, že majitel nemovitosti v Americké ulici dal provozovateli ubytovny výpověď. Ubytovna přestane fungovat pravděpodobně na konci září. Někteří obyvatelé v okolí zařízení si stěžují na nepřizpůsobivé.
Ubytovna v Kladně.
Ubytovna v Kladně. | Foto: Martin Kovář

O záměru uzavření ubytovny už její provozovatel informoval nájemníky. S hledáním nového bydlení jim mohou poradit i úředníci sociálního odboru kladenského magistrátu, kteří se nyní seznamují i se situací v ubytovně.

"Dopředu ale musíme říci, že město Kladno žádnými volnými náhradními ubytovacími kapacitami nedisponuje," uvedl primátor Dan Jiránek (ODS).

Podle primátora vedení města usiluje o to, aby žádné další ubytovny na území města nevznikaly, a připravuje též opatření, které má zabránit zneužívání doplatků na bydlení na území města.

"Je načase si přiznat, že stát při rozdělování sociálních dávek, doplatků na bydlení a obecně v oblasti sociálního bydlení fatálně selhává," míní kladenský radní Lukáš Hanes (ODS).

"My děláme vše, co je v našich silách, abychom obchod s chudobou na Kladně eliminovali. Bohužel taháme za kratší konec provazu. Veškeré sociální dávky jsou udělovány bez ohledu na názor kohokoliv z města státem, který o situaci nemá přehled. Občané města Kladna jsou pak jen diváky, kteří nemají právo uplatnit svůj názor či zkušenosti," dodal Hanes.

Na území města je kolem dvou desítek ubytoven, jejichž obyvatelé jsou příjemci sociálních dávek. Kromě toho je podle vedení města i trendem ubytování sociálně slabých lidí v rodinných domech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy