V jižních Čechách utonuli během týdne čtyři lidé. Policie vyzývá k vyšší opatrnosti

ČTK ČTK
25. 7. 2019 13:12
V Jihočeském kraji se během týdne utopili čtyři lidé. Naposledy takto zahynul ve středu pětapadesátiletý muž, který na Vltavě vypadl z lodi. Stalo se tak poblíž Čertyně na Českobudějovicku. Tělo muže nalezl vodák, který splouval řeku.
Přehrada Lipno.
Přehrada Lipno. | Foto: ČEZ

"Loď s věcmi muže uplavala a byla objevena v nedalekém kempu. Projíždějící vodák, který tělo ve vodě nalezl, se mu pokusil poskytnout první pomoc, veškeré snahy však byly zbytečné. Přesnou příčinu úmrtí stanoví až nařízená zdravotní pitva," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Ve středu 17. července utonul v lipenské přehradě třiapadesátiletý rybář. Neštěstí se stalo v okolí Přední Výtoně. Muž se vydal do vody, aby odstranil závadu na vlasci.

U Strmilova na Jindřichohradecku utonul v pátek při koupání třiasedmdesátiletý muž. V úterý vpodvečer se při plavání v lipenské přehradě utopil další starší muž.

"Opětovně upozorňujeme na nebezpečí spojené s letním koupáním a provozováním nejrůznějších vodních sportů. Nepřeceňujte své síly, buďte opatrní a zbytečně neriskujte," řekla Uhlířová.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy