Jeden z horníků zůstává v kritickém stavu. V sobotu se v Česku rozezní sirény

Živě
Při čtvrtečním neštěstí v dole ČSM na Karvinsku zemřelo 13 horníků. Šlo o 12 Poláků a jednoho Čecha. Co bylo příčinou výbuchu metanu, zjišťuje speciální komise. Ven se zatím podařilo dostat tělo jen jednoho horníka, ostatky dalších 12 zesnulých v dole zůstanou přes celé svátky.
Sestřih z událostí po výbuchu dolu ČSM | Video: Aktuálně.cz
Živě
Aktualizovat reportáž
22:00

Vážení čtenáři, pro dnešek se s Vámi s naší on-line reportáží k důlnímu neštěstí na Karvinsku loučíme.

21:05

Zeměpisná blízkost a vyšší výdělky jsou hlavní důvody, proč polští horníci vyjíždějí za prací do Česka, upozornila dnes polská zpravodajská televize TVN 24. Podle stanice to mohlo být způsobeno tím, že do nejnáročnějšího úseku dolu byli vysláni nejschopnější pracovníci.

Práce v dolech za hranicí zlákala podle televize stovky polských horníků - a experti zdůrazňují, že Poláci jsou tam neobyčejně ceněni. V celé společnosti OKD loni pracovaly skoro dvě tisícovky Poláků.

"Tam se posílají nejschopnější lidi. A bezpochyby Poláci k nim patří," řekl TVN 24 bývalý náměstek ministra hospodářství Jerzy Markowski, který sám býval horníkem.

20:41

Své kondolence zaslal svým protějškům do Česka a Polska maďarský premiér Viktor Orbán. "Sdílíme smutek polského a českého národa a modlíme se za rodiny obětí, jakož i za brzké uzdravení zraněných," napsal Orbán podle agentury MTI. Své "nejhlubší sympatie pozůstalým a všem našim přátelům a sousedům v České republice a v Polsku" vyjádřil slovenský prezident Andrej Kiska.

18:41

Jeden horník se stále nachází v kritickém stavu. Do fakultní nemocnice ho transportoval vrtulník a leží na Klinice popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie. Má hluboké popáleniny zhruba na 50 procentech těla. "Jeho stav je i nadále kritický," řekla odpoledne mluvčí FNO Naďa Chattová. Na téže klinice je i další horník, který je ve stabilizovaném stavu, jeho zranění jsou ale vážná.

17:50

K obvinění ze zanedbání bezpečnostních standardů v dole ČMS se kromě otce zesnulého horníka Patryka Kaczmarka přidal i bývalý předák party, která při tragédii přišla o život. Shodně tvrdí, že se v dole OKD zakrývala čidla, aby nedocházelo k přerušení těžby. Společnost se však takovým nařčením brání a na její stranu se staví i další zaměstnanec a bánští záchranáři. Pokud by k manipulaci došlo, pozná se to, dodává inspektor. Přečtěte si článek Martina Bibena a Jakuba Hellera.

17:34

Stav dvou zraněných horníků, kteří jsou po čtvrtečním výbuchu metanu v Dole ČSM hospitalizovaní ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO), byl dnes odpoledne beze změny. Jeden ze zraněných je stále v kritickém stavu. Třetí zraněný horník, který byl po výbuchu převezen do nemocnice v Karviné-Ráji, byl dnes propuštěn do domácího ošetřování.

17:32

Lidé kteří chtějí pomoci rodinám horníků, kteří ve čtvrtek zahynuli na Karvinsku po výbuchu metanu v podzemí Dolu ČSM, mohou přispět na dva účty.

"Na základě četných dotazů a spontánních reakcí veřejnosti Nadace OKD ve spolupráci s těžařskou firmou OKD zřídily u České spořitelny speciální účet pro zasílání finančních darů, jehož výtěžek bude rozdělen postiženým rodinám z důlního neštěstí na Dole ČSM Sever. Číslo účtu je 342342342/0800," uvedl mluvčí OKD Čelechovský.

Finanční dary určené postiženým sirotkům z těchto rodin bude přijímat i Spolek svatá Barbora. Číslo účtu je 1657156389/0800. Tuto sbírku inicioval poslanec Josef Hájek (ANO) a vyzval poslance i veřejnost k příspěvku do sbírky vyhlášené kvůli pomoci pozůstalým.

17:07

Čelechovský odmítl jako spekulace také tvrzení jednoho z horníků, který řekl, že se čidla úmyslně instalují nízko u země, aby neměřila nejvyšší koncentrace metanu. Horník, který dnes přišel na vrátnici dolu, nechtěl říct ČTK své jméno a odůvodnil to obavami ze ztráty práce. "Největší koncentrace metanu jsou u stropu. Dole jsou nižší, tak se dávají čidla tam. Je na nás vyvíjen tlak. Musí se těžit. Když nesplníme normy, přicházíme o peníze," řekl ČTK.

17:06

Vedení těžební společnosti OKD odmítlo obvinění, že čidla na metan v podzemí Dolu ČSM na Karvinsku, v němž ve čtvrtek po výbuchu metanu zemřelo 13 lidí, byla záměrně nefunkční. Obvinění dnes vznesl otec jednoho z mrtvých polských horníků. Podle něj se čidla úmyslně něčím zakrývala, aby nedocházelo k omezování těžby při vyšších koncentracích plynu. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský to odmítá.

"Nic takového nemáme potvrzeno. Zjišťovali jsme to u horníků, kteří fárají desítky let. Proč by horníci takto dobrovolně ohrožovali svou bezpečnost?" řekl Čelechovský. S tím souhlasí i mluvčí Českého báňského úřadu Bohuslav Machek. Podle něj by byli horníci sami proti sobě.

16:41

Vyjádření soustrasti přichází i z ostravské univerzity.

16:30

Mluvčí hasičů Nicole Zaoralová v tiskovém prohlášení uvedla, že v sobotu bude znít přes 8000 sirén. "Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund. Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text," napsala Zaoralová.

16:22

Plzeňský biskup Tomáš Holub:

15:36

Kondolenci zaslal i prezident Duda české hlavě státu Zemanovi.

15:05

Na památku zesnulých horníků se v sobotu na 140 vteřin rozezní sirény.

14:45

Odborové svazy sdružené v ČMKOS s velkým zármutkem vyjadřují hlubokou soustrast rodinám zahynulých horníků. 

"Každý smrtelný pracovní úraz je zbytečně ztracený lidský život, je nám nesmírně líto vyhaslých životů horníků z Dolu ČSM, kteří se už nevrátí z práce ke svým rodinám. Důlní neštěstí si opět vybralo krutou daň. Vzhledem k tomu, že šlo i o oběti polské národnosti, jsem v kontaktu se zástupci polských odborů - OPZZ. ČMKOS bude žádat vyšetření všech okolností a příčin neštěstí, Odborový svaz hornictví, geologie a naftového průmyslu bude mít ve vyšetřovacím týmu svého zástupce," uvedl předseda ČMKOS Josef Středula.

Zmařený život v práci je nesmírnou tragédií nejen pro nejbližší okolí těch, kteří se stali obětí pracovního úrazu. Zaměstnání v hlubinných dolech je stále velmi nebezpečné a rizikové i přes dokonalejší bezpečnostní opatření.

Hornické odbory trvale prosazují pro toto náročné povolání lepší pracovní podmínky, například už letos mohou podle nových pravidel využívat předčasné odchody do důchodu.

14:37

Reakce z německého velvyslanectví v Praze

14:32

800 zaměstnanců dolu ČSM Stonava ze dvou směn zůstalo doma, kde budou zřejmě do neděle, než se podaří zasažený prostor zatarasit. Pobírají 100 procent mzdy, protože jde o překážku na straně zaměstnavatele.

13:40

Předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera velmi zarmoutila zpráva o čtvrtečním důlním neštěstí na Karvinsku, při němž zemřelo 13 horníků. Uvedl to v dnes zveřejněném prohlášení. Myslí na rodiny obětí i na lidi v Česku a také v Polsku, odkud pocházela většina obětí.

13:30

Marek Ženíšek z TOP 09:

13:28

Vyjádření soustrasti z pera Aleny Gajdůškové (ČSSD):

13:21

Andrej Babiš na improvizované tiskové konferenci.

Babiš: Odškodnění pro polské horníky by mělo být jako u Čecha

7:41
Premiér Andrej Babiš uvedl, že se stát zasadí o finanční odškodnění rodin zemřelých horníků. | Video: Aktuálně.cz
12:57

Přečtěte si rozhovor s ústředním báňským inspektorem Bohuslavem Machkem, který vysvětluje, co se mohlo v dole ČSM včera stát.

12:40

Prezident Zeman poslal kondolenci polskému protějšku Andrzeji Dudovi.

12:25

Šéf záchranářů, zasahujících v dole ČSM, uvedl, že příčinu tragédie odhalí až vyšetřování. "Důl je samozřejmě pokrytý tisícem bezpečnostních čidel, nicméně jsou to čidla místní, lokální. A mezi tím probíhají hornické práce. Co se stalo, zjistí až vyšetřovací komise," řekl a dodal, že prvotním úkolem záchranářů je zpřístupnit oblast tak, aby bylo možné vyprostit oběti.Vyjádřil se také k neověřenému nařčení, že čidla detekující v dole vysoké hladiny metanu měla být údajně zakryta.

"Pracuji v hornictví třicet let, z toho dvacet pět let jsem záchranář. A nikdy nepamatuji, že by k něčemu takovému došlo. Sami si pod sebou určitě nebudete podřezávat větev," dodal šéf zasahujících záchranářů.  

12:09

Premiér Andrej Babiš uvedl, že se stát zasadí o finanční odškodnění rodin zemřelých horníků. "Domluvili jsme se na tom, že bude spravedlivé, aby odškodnění bylo víceméně pro všechny stejné, při zohlednění počtu dětí. Výhoda je v tom, že OKD je defakto státní firma. Její vedení navrhne, jakým způsobem by to odškodnění proběhlo," řekl Babiš. Dodal, že pokud by se nenašlo řešení v rámci OKD, rozhodne o odškodnění jako jediný akcionář státní firma Prisko.

Premiér také připomněl, že poslanec Josef Hájek, který pracoval v dole 33 let, založil pro pozůstalé horníků speciální konto. "Jsem přesvědčen, že Češi jsou solidární a že náš národ určitě přispěje. Viděl jsem to, když jsme řešili sbírku na naše vojáky v Afghánistánu. Jsem přesvědčen, že se vybere slušná částka. Musíme se zkrátka o ty rodiny postarat," dodal Babiš.

. Má připomínat datum, kdy se tragédie stala.

Číslo účtu spolku Svatá Barbora je 1657156389/0800. Dar označte variabilním symbolem 20122018.

12:01

Na místě neštěstí jsou zástupci firmy Alpex, která posílá do Česka horníky z Polska. 

11:56

"V této chvíli je tam 64 záchranářů. My všichni máme zájem, aby se záchranáři dostali co nejdřív k těm obětem, ale bez toho, aby byly ohroženy jejich životy. Tam jde o to, aby se postavili ty zábrany," řekl dále premiér.

11:56

Premiér Babiš poděkoval záchranářům. "Chci poděkovat záchranářům, protože oni skutečně dělají maximum a je potřeba ocenit jejich přístup," řekl Babiš.

11:27

Polský premiér Mateusz Morawiecki navštívil zraněné horníky v ostravské nemocnici a vrací se zpět do Polska.

11:23

Soustrast rodinám obětí důlního neštěstí na Karvinsku dnes vyjádřili tamní biskupové i generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Martin David, pomocný biskup ostravsko-opavský, vzpomněl na oběti při dnešní ranní mši, ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz bude obětovat za zemřelé, všechny oběti a rodiny půlnoční mši 24. prosince v ostravské katedrále.

11:20

"Ztráta lidských životů po výbuchu na Karvinsku je velmi bolestivá," píše na Twitteru předseda Senátu Jaroslav Kubera.

11:20

Reakce předsedy lidovců Pavla Bělobrádka k neštěstí:

11:00

V neděli bude v Polsku den smutku, oznámila kancelář prezidenta.

10:56

Důl je podle Markowského moderní a vybaven poslední technikou. Češi si ale podle něj odvykli "dramatu boje s přírodou v hornictví".

Naznačil, že české hornictví má za sebou období zpomalení a propouštění, což by se mohlo odrazit i v dodržování bezpečnosti práce. Důl má podle něj stejné bezpečnostní standardy jako podobné polské doly, stejné, které jsou závazné po celé Evropské unii.

Podobně jako na něj navazující sousední polský důl, uzavřený v roce 1998, má ČSM složitou geologickou strukturu. "Zdroj uhlí je složitý z geologického hlediska a vyskytuje se tam hodně metanu," řekl Markowski.

10:55

Přední část těžby, kde došlo k výbuchu, je to nejdůležitější místo dolu, řekl v rozhovoru pro polskou stanici TVN24 Jerzy Markowski, bývalý náměstek polského ministra hospodářství a sám bývalý horník.

Proto se tam podle něj posílají ti nejschopnější a nezkušenější horníci - a to jsou podle něj právě Poláci. Markowski říká, že Češi se při útlumu těžby svých nejzkušenějších pracovníků už dávno zbavili.

"Musí se tak posilovat našimi experty, kteří by ale dnes už byli spíš potřebnější v Polsku, kde začínají chybět lidé."

11:14

Horník hospitalizovaný v Karviné byl propuštěn domů. Další dva zůstávají ve Fakultní nemocnici Ostrava. O jejich stav se tam zajímal polský premiér.

10:54

Podle premiéra Morawieckého pracovalo v době výbuchu v dole 23 horníků, většina byla ze zprostředkovatelské agentury Alpex. Deset horníků bylo zraněno, z toho tři jsou v nemocnici.

10:38

K neštěstí se vyjádřil i předseda Evropské rady a bývalý polský premiér Donald Tusk. Na Twitteru vyjádřil nejhlubší soustrast rodinám horníků, kteří přišli o život.

10:36

Mluvčí Českého báňského úřadu označil za evidentní, že při tragédii v dole ČSM musela být koncentrace metanu proti předpisům minimálně 4,5násobná.

10:35

Dva bývalí horníci z dolu ČSM po desáté hodině zapálili u vchodu do závodu 13 svíček za oběti důlního neštěstí. Tragédie je silně zasáhla.

10:34

Prezident Zeman je zarmoucen ztrátou životů v dole ČSM.

10:27

Všechny zbylé zápasy 20. kola polské fotbalové ligy začnou minutou ticha za horníky:

10:26

Polský premiér Mateusz Morawiecki v rozhovoru s novináři na místě důlního neštěstí: "Okamžitě jsme nabídli svoji účast v záchranné akci. Dal jsem pokyn našim záchranářům, aby sem vyrazili a účastnili se všech prací. Záchranné práce pokračují, odpovídají ale podmínkám. Podle našich informací panuje v místě tragédie požár, velmi vysoké teploty a existuje velké nebezpečí dalších výbuchů. Uhašení ohně může trvat několik hodin, ale taky několik dní."

10:23

Starosta Stonavy po tragédii v dole ČSM vyzval k poklidným oslavám svátků. V Ostravě kvůli pietě zhasnou světelné dominanty. Kraj chce pomoci rodinám.

10:09

Andrej Babiš už dorazil na místo neštěstí.

10:15

Při důlním neštěstí na Karvinsku zemřelo 12 Poláků a Čech. Zjistilo se, že jeden mrtvý původně považovaný za Čecha má i po 22 letech polské občanství.

10:12

Polský premiér Mateusz Morawiecki se za chvíli setká s Andrejem Babišem.

10:13

Upřímná soustrast přichází také od šéfa KSČM

10:11

"Záchranný tým musí nyní postavit hráze, aby se zabránilo přístupu vzduchu k požáru. To však může trvat celý den. Potom se tam začne čerpat dusík, aby se zabránilo dalšímu šíření požáru", dodává redaktor Aktuálně.cz.

10:10

Polský premiér Mateusz Morawiecki už přijel do Karviné a je v kontaktu s českým premiérem Andrejem Babišem. Označil neštěstí v dole na Karvinsku za obrovskou tragédii. Polští záchranáři budou na místě pomáhat českým kolegům, dokud bude třeba.

10:05

Kvůli neštěstí nakonec sněmovna nebude řešit situaci na D1.

"Jsem přesvědčený, že nejen mysl naše, ale i našich občanů se dnes upírají k tragédii na Karvinsku, a proto by nebylo úplně důstojné, abychom téma, které by zde podle mého názoru vyvolalo řadu negativních emocí, dnes zařazovali na program. Pevně doufám, že tyto důvody pochopíte, nicméně všichni monitorujeme situaci na dálnici D1 a chci požádat pana ministra, aby v úsilí, které už je teď na D1 vidět, pokračoval a považuji za důležité se k tomuto tématu zcela jistě vrátit buď na mimořádné schůzi, o které uvažujeme v lednu, anebo na řádné schůzi, která bude v druhé polovině ledna," řekl poslanec Vít Kaňkovský.

10:03

Podle informací redaktora Aktuálně.cz v dole stále hoří a teplota tam dosahuje až 200 stupňů Celsia.  

9:50

Na úvod dnešního jednání Poslanecké sněmovny její předseda Radek Vondráček uvedl: "Vzhledem k mimořádné události se souhlasem ostatních předsedů poslaneckých klubů bych předtím, než se pustíme do každodenní agendy, dám mimořádně slovo panu poslanci Hájkovi.

Josef Hájek z ANO, oblečený v hornickém, poté pronesl řeč: "Předpokládám, že jste všichni zaznamenali, že včera v odpoledních hodinách došlo k důlnímu neštěstí na dole ČSM v Karviné. Mezi 13 postiženými, kteří zemřeli, je 11 polských horníků a dva naši. Je to opravdu velká tragédie, ten důl ČSM patří k nejmladším dolům v ostravsko-karvinském revíru, slavil 50 let a tato nehoda je nejtěžší, která v tomto dole byla. Pro mě to je tragická zpráva, já bych vás každopádně poprosil o minutu ticha a současně vzhledem k tomu, že řada hornických rodin ztratila svého tátu a děti, tak ve spolupráci s některými poslaneckými kluby vyhlásím sbírku na tyto děti a pozůstalé."

9:49

Polsko si stěžuje na nedostatečné informování ze strany OKD. "Čechům chybí cit pro tyhle situace," kritizuje bývalý polský horník a náměstek ministra hospodářství Jerzy Makowski "nízkou úroveň informování" o tragédii horníků v OKD.

"Pokud se něco takového stane u nás, každou hodinu jsou k dispozici nové informace," řekl Makowski v rozhovoru pro polskou televizní stanici TVN24.

Z Polska vyrazily na místo tragédie dvě skupiny hornických záchranářů, dorazit má během dne i premiér Mateusz Morawiecki.

9:44

V dole je řada bezpečnostních opatření, která mají horníky chránit a v případě nebezpečí varovat a spustit evakuaci. Jsou tam bezpečnostní čidla, která monitorují nejen teplotu, ale i koncentraci prachu či metanu.

"Pokud se tam metan vyskytne, tak přeruší automaticky elektrický obvod a zastaví všechny stroje. A varují horníky, aby ihned vyfárali na povrch," říká mluvčí dolů Ivo Čelechovský, podle něhož se ale může stát spousta nepředvídatelných věcí, což byl nejspíš i tento případ.

"Nyní musí speciální komise vyšetřit, co se tam skutečně stalo," řekl s tím, že komise zasedne v nejbližší době.

9:45

Reakce poslankyně Evropského parlamentu Dity Charanzové.

9:41

Mluvčí nemocnice Karviná-Ráj Radmila Fleischerová uvedla, že v karvinské nemocnici je na chirurgickém oddělení jeden horník. Aktuálně čeká na doplňující vyšetření. "Podle výsledku vyšetření se rozhodne, zda půjde domů, nebo bude muset zůstat v nemocnici. Jeho zranění byla lehká, takže je spíše na pozorování," řekla Fleischerová. Muž by tak zřejmě vánoční svátky mohl strávit v domácím ošetřování, jasněji by mohlo být už dnes.

9:40

Minuta ticha v Poslanecké sněmovně

Minuta ticha ve sněmovně
Minuta ticha ve sněmovně | Foto: ČTK
9:37

Horníka v kritickém stavu do fakultní nemocnice transportoval vrtulník. Podle mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Chattové má hluboké popáleniny zhruba na 50 procentech těla.

9:35

Poslankyně TOP 09 vyjadřuje upřímnou soustrast na Twitteru.

9:33

Výkonný ředitel OKD Boleslav Kowalczyk novinářům řekl, že záchranné práce stále pokračují, ztěžuje je však požár v dole. Ve čtvrtek večer bylo jasné, že výbuch nepřežilo pět horníků, osm dalších se pohřešovalo. "V určitém okamžiku jsme při narůstajícím požáru zhodnotili, že není možné se k pracovníkům dostat. Koncentrace, které tam jsou, jsou neslučitelné se životem. Vedoucí likvidace havárie rozhodl o plošném uzavření prostoru. Připravujeme stavbu hrází, trvat by to mělo do neděle," řekl Kowalczyk.

9:18

Horníci hospitalizovaní po výbuchu metanu v dole ČSM na Karvinsku zůstávají v péči nemocničních lékařů. Dva ze tří zraněných byli ve čtvrtek převezeni do FN Ostrava. Jeden z nich je nadále v kritickém stavu. Ihned po transportu byl operován na oddělení popálenin. Popáleniny měl na hlavě, krku, trupu, rukou a nohou. Druhý z mužů je ve stabilizovaném stavu. Třetího zraněného záchranáři převezli do nemocnice v Karviné. Byl odhozen tlakovou vlnou a jeho zranění jsou spíše lehká.

9:08

Poslanci uctili minutou ticha oběti důlního neštěstí v dole ČSM na Karvinsku. Po výbuchu metanu v něm přišlo ve čtvrtek o život 13 horníků.

9:05

Důlní neštěstí v Karviné je druhé nejhorší na území ČR od roku 1990.

8:40

"Hned po skončení Bezpečnostní rady státu letím na místo tragédie do dolu ČSM," napsal na Twitter premiér.

8:30

Mezi 13 mrtvými je 12 Poláků. V nemocnicích jsou tři zranění horníci. Jeden z nich je nadále v kritickém stavu.

7:59

Na místo míří premiér Andrej Babiš a polský premiér Mateusz Morawiecki.

7:43

Třináct mrtvých si vyžádalo čtvrteční neštěstí v dolu ČSM na Karvinsku.

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 21. 12. 2018 23:28
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy