Útočník ve Stodůlkách v pátek večer vážně zranil dva lidi. Zřejmě je pobodal

ČTK ČTK
24. 8. 2019 9:28
V pražských Stodůlkách útočník v pátek večer na ulici vážně zranil dva lidi. Zraněný muž a žena byli převezeni do nemocnic, podezřelého muže policie zadržela. Incident se odehrál v ulici Neústupného poblíž metra Luka, sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle serverů Novinky.cz a tn.cz útočník dva lidi pobodal nožem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Pražská záchranná služba podle informací mluvčí Jany Poštové z místa odvezla dvě vážně zraněné osoby. Zhruba padesátiletou ženu převezli na ARO motolské nemocnice a jednašedesátiletého muže do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Podle serveru Novinky.cz záchranáři našli vážně zraněnou ženu u domu, dalšího pobodaného o několik desítek metrů dál. Podle tn.cz zadrželi policisté podezřelého muže asi 400 metrů od místa činu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy