Žena v Brňanech kandidovala za dvě strany zároveň

ČTK ČTK
25. 8. 2014 10:33
Václava Kadlecová byla zapsána na kandidátce ČSSD a SNK Evropští demokraté. Ani jedna strana ji ale nestáhla, a tak ji úřad vyškrtl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Brňany (Litoměřicko- V obci Brňany na Litoměřicku figurovala na dvou kandidátních listinách pro komunální volby jedna žena. Václava Kadlecová byla zapsána na kandidátce ČSSD a SNK Evropští demokraté.

Ani jedna ze stran ji z listin nestáhla, proto ji vedoucí správního odboru Městského úřadu v Litoměřicích Jaroslav Lachman vyškrtl. Podle něho šlo o ojedinělý případ.

Žena i politické strany, za které chtěla kandidovat, se proti tomuto rozhodnutí mohou bránit u krajského soudu.

Žádná strana necouvla

Kadlecová byla podle zveřejněných údajů zapsána jako číslo 3 na kandidátce ČSSD a zároveň jako číslo 5 na listině SNK Evropští demokraté. "Podle data narození a místa trvalého bydliště jsme zjistili, že se skutečně jedná o stejnou osobu, přestože jednou byla vedena jako Václava a podruhé jako Vendula," řekl Lachman.

Řešením by podle něho bylo, aby se obě strany domluvily a jedna ji z kandidátky stáhla. "Třebaže jsem je na to upozornil, ani jedna tak neučinila," řekl Lachman. Nezbývalo mu tak prý nic jiného než ji vyškrtnout. Její místo tak zůstane neobsazeno.

 

Právě se děje

Další zprávy