Zabavené ferrari krále drog chtějí čtyři lidé. Hummery nikdo

Kristýna Zemanová
Aktualizováno 22. 7. 2015 15:46
Úředníci už dostali nabídky od zájemců o luxusní automobily, které policie zabavila Václavu D. - muži, který půjde k soudu za výrobu drog. Podle vyšetřovatelů ve velkém obchodoval s pervitinem.
Foto: ÚZSVM

Chomutov - O pětici luxusních aut, které policie odebrala obžalovanému chomutovskému drogovému bossovi Václavu D., není příliš velký zájem.

Lidé ve výběrovém řízení podali jen čtyři nabídky, všechny přitom cílí na luxusní ferrari. O ostatní vozy značky Hummer a Mercedes zatím nikdo nestojí. Případní zájemci ale budou mít ještě šanci.

"Budeme vyhlašovat druhé kolo výběrového řízení," uvedl Pavel Hortig, mluvčí Úřadu pro zastupování států ve věcech majetkových, který se snaží zabavené věci prodat.

Policie odebrala vozy kvůli vyšetřování obří drogové sítě. Václav D. měl být podle detektivů hlavou gangu, který vařil pervitin a ve velkém s ním pak obchodoval. U soudu mu teď za to hrozí dvanáctiletý trest.

O prodeji luxusních vozů ve výběrovém řízení rozhodlo Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Jako minimální cenu za dvoumístné sportovní ferrari úředníci stanovili 1 599 000 korun. Za dva Mercedesy Benz CL 500 216 a Benz S600 220 chce úřad minimálně 680 tisíc korun a 246 950 korun.

V nabídce byly také dva vozy Hummer, každý za nejméně za 842 tisíc korun.

Lidé se mohli hlásit do výběrového řízení do pondělka, ve středu chomutovské regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových otevřelo obálky. Kolik zájemci za ferrari nabízejí, zatím úřad nechce říct s tím, že napřed vyrozumí vítěze.

Úřad prodává zabavené nebo propadlé věci často. Do výběrového řízení se dostávají i nemovitosti, známým případem byl majetek aktérů metanolové aféry.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy