Za smrtí batolete z Ústí zřejmě stojí nedbalost

ČTK ČTK
27. 7. 2011 15:51
Přesnou příčinu úmrtí policie tají, násilí však vyloučila
Foto: Policie ČR

Ústí nad Labem - Dítě, které v úterý zemřelo v jednom z domů na ústeckém sídlišti Hornická, zřejmě přišlo o život nešťastnou náhodou.

Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že po soudní pitvě policie případ vyšetřuje jako nedbalostní trestný čin. Dítěti bylo v době smrti kolem devíti měsíců, i když původní informace hovořily o 18 měsících.

"Soudní pitva prokázala, že dítě nezemřelo násilnou smrtí. Celý případ proto šetříme jako ublížení s následkem smrti z nedbalosti, ale proč přesně zemřelo, to blíže komentovat nebudeme kvůli jeho věku," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy