Za smrtí batolete z Ústí zřejmě stojí nedbalost

ČTK ČTK
27. 7. 2011 15:51
Přesnou příčinu úmrtí policie tají, násilí však vyloučila
Foto: Policie ČR

Ústí nad Labem - Dítě, které v úterý zemřelo v jednom z domů na ústeckém sídlišti Hornická, zřejmě přišlo o život nešťastnou náhodou.

Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že po soudní pitvě policie případ vyšetřuje jako nedbalostní trestný čin. Dítěti bylo v době smrti kolem devíti měsíců, i když původní informace hovořily o 18 měsících.

"Soudní pitva prokázala, že dítě nezemřelo násilnou smrtí. Celý případ proto šetříme jako ublížení s následkem smrti z nedbalosti, ale proč přesně zemřelo, to blíže komentovat nebudeme kvůli jeho věku," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 48 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy