Za smrtí batolete z Ústí zřejmě stojí nedbalost

ČTK ČTK
27. 7. 2011 15:51
Přesnou příčinu úmrtí policie tají, násilí však vyloučila
Foto: Policie ČR

Ústí nad Labem - Dítě, které v úterý zemřelo v jednom z domů na ústeckém sídlišti Hornická, zřejmě přišlo o život nešťastnou náhodou.

Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že po soudní pitvě policie případ vyšetřuje jako nedbalostní trestný čin. Dítěti bylo v době smrti kolem devíti měsíců, i když původní informace hovořily o 18 měsících.

"Soudní pitva prokázala, že dítě nezemřelo násilnou smrtí. Celý případ proto šetříme jako ublížení s následkem smrti z nedbalosti, ale proč přesně zemřelo, to blíže komentovat nebudeme kvůli jeho věku," řekla mluvčí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy